Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Zaplanuj wizytę > Urodziny w ECN Industria

Urodziny w ECN Industria

Niepowtarzalne, niezapomniane, energetyczne… Takie są urodziny młodego naukowca w Energetycznym Centrum Nauki Industria.Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko przeżyło niepowtarzalne urodziny, zamieniło się w prawdziwego naukowca, zabrało ze sobą wyjątkowe wspomnienia, a goście byli zadowoleni nasza oferta jest dla Was!

Oferujemy organizację nietypowego, popularnonaukowego przyjęcia urodzinowego w niesamowitej przestrzeni Energetycznego Centrum Nauki Industria:

– eksperymenty w laboratorium “Generator mocy”

– popularnonaukowe warsztaty według scenariuszy do wyboru

– wyprawę po fabryce energii

– kolorowe zaproszenia

– certyfikaty młodego naukowca


TEMATY DO WYBORU:

EKSPERYMENTOLOGIA
Nasze kuchnie kryją wiele produktów spożywczych, które wykorzystujemy do przygotowywania potraw, pieczenia ciast, czy też wykonywania przetworów. W laboratorium ECN uczestnicy urodzin poznają zupełnie nowe właściwości dobrze znanych substancji. Przyjrzą się rozmaitym reakcjom chemicznym, sprawdzą, które warzywo może być naturalnym wskaźnikiem pH oraz dowiedzą się w jaki sposób dokonać kontrolowanej erupcji wulkanu.

PROGRAMOLOGIA
Każde laboratorium wyposażone jest w naukowe przyrządy i urządzenia elektroniczne, więc i u nas zamieszkuje rodzina robocich towarzyszy – Ozobotów. Pomagają one zgłębiać tajniki programowania w atrakcyjny i intuicyjny sposób, wykorzystując do tego kolory i światło. Używając kredek i flamastrów, goście stworzą trasę emocjonującego wyścigu, pomogą Ozobotowi, który zgubił się w mieście, a łącząc ze sobą na ekranie tabletu kolorowe bloki, w łatwy sposób stworzą program, jaki wykona robot.

PERFUMOLOGIA
Zapachy są bardzo ważne w życiu człowieka. Sięgamy po nie, gdy chcemy sprawić radość bliskiej osobie wyjątkowym prezentem, jak i dla poprawy własnego nastroju. Czy aby tworzyć własne perfumy musimy mieć ponadprzeciętnie rozwinięty zmysł powonienia? W trakcie urodzin goście znajdą odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z perfumami, skomponują własną nutę zapachową, a nasze laboratorium zamieni się w pachnącą pracownię perfumiarską.

MYDEŁKOLOGIA
W naszych domach znajdziemy wiele środków chemicznych, które pomagają nam zapewnić czystość, ale także znajdziemy wśród nich takie, które służą do pielęgnacji. Mydło jest jednym z nich. Jaka jest historia mydła i jak powstaje? Dlaczego usuwa brud i się pieni? Uczestnicy przeprowadzą wiele eksperymentów, a także stworzą własne glicerynowe pachnące mydełka, które udekorują, poznając zbawienne właściwości lawendy, pomarańczy czy też dzikiej róży. To będą bardzo kolorowe i aromatyczne urodziny.


Naukowe urodziny trwają 120 minut. Prócz wesołych doświadczeń w laboratorium, dzieci mają okazję eksperymentować na wystawie „Energia”. Zapewniamy miejsce do zorganizowania poczęstunku, a także kolorowe zaproszenia.


Tort, słodycze, napoje oraz zastawa stołowa dla gości (talerzyki, sztućce, serwetki itp.), a także obsługa cateringowa pozostają w zakresie opiekunów.

Urodziny są kierowane do dzieci w wieku 6-12 lat i są organizowane w soboty oraz niedziele o godz. 10.00.

Minimalna liczba uczestników – 6 dzieci wraz z 2 opiekunami. W urodzinach maksymalnie może wziąć udział 25 uczestników.

Na 6-10 dzieci biorących udział w przyjęciu przypada minimalnie jeden opiekun (sugerujemy co najmniej dwóch). W organizację urodzin dla 11-25 dzieci muszą być zaangażowani co najmniej dwoje rodziców/opiekunów.

Koszt urodzin to 40 zł za każde dziecko, dwoje opiekunów grupy wchodzi na ekspozycję w ramach biletów dla dzieci. Każda kolejna dorosła osoba chcąca zwiedzić wystawę musi uiścić opłatę za bilet urodzinowy dla opiekuna w wysokości 20 zł.

Najpóźniej tydzień po dokonanej rezerwacji prosimy o uiszczenie opłaty w wysokości 240 zł/os. (równowartość 6 gości). Wówczas wydajemy również urodzinowe zaproszenia dla dzieci.


Cena biletu wstępu na urodziny obejmuje:

– organizację warsztatów w laboratorium Generator Mocy,

– materiały potrzebne do zajęć edukacyjnych,

– naukową zabawę na wystawie “Energia”,

– udostępnienie przestrzeni laboratorium, potrzebnej do zorganizowania (przez opiekunów) poczęstunku urodzinowego dla dzieci,

– kolorowe urodzinowe zaproszenia.


Szczegółowe informacje pod numerem 41 278 72 50 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 9.00-17.00). Rezerwacje przyjmujemy na: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.


Uwaga! Centrum Nauki działa na innych zasadach niż bawialnie dla dzieci. Przypominamy, że opiekunowie nie mogą pozostawić dzieci samych w przestrzeni interaktywnej ekspozycji i są za nie odpowiedzialni.

Przed rezerwacją terminu urodzin prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Zwiedzania Energetycznego Centrum Nauki Industria . Organizacja urodzin i zakup biletów są równoznaczne z jego akceptacją.

Rodzice/opiekunowie są zobowiązani do pozostawienia w czystości przestrzeni laboratorium, udostępnionej w celu zorganizowania poczęstunku.