Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij

Najnowsze wpisy

Październik w Energetycznym Centrum Nauki KPT zapowiada się mocno programistycznie, a to w ramach Code Week oraz Nocy Innowacji i Digital Festival. Uczestnicy warsztatów sprawdzą również jak działają mięśnie, zamienią się w chemików, a także dowiedzą się co sprawia, że samolot lata. Zapraszamy dzieci i całe rodziny!

Familijne weekendy w październiku 2022

Atrakcyjne pokazy, konkursy czy rozgrywki sportowe - to tylko niektóre z propozycji II Festiwalu Wiatru. W tym roku odbędzie się w dniach 16 - 25 września. Będzie w czym wybierać! W wydarzenie, organizowane przez Miasto Kielce, włączyło się aż 30 partnerów.

Kreatywnie i bardzo aktywnie na II Festiwalu Wiatru

Od 16 do 25 września w Kielcach trwać będzie Festiwal Wiatru. Z tej okazji Energetyczne Centrum Nauki zaprasza na zajęcia, w trakcie których porządnie powieje... nauką.

Warsztaty familijne „Ciśnienie a równowaga w przyrodzie” w ramach Festiwalu Wiatru

Rok szkolny 2022/2023 w Energetycznym Centrum Nauki KPT to nowe tematy warsztatów, ale także zajęcia, które pokochali uczniowie oraz nauczyciele. Co przygotowaliśmy? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Warsztaty na nowy rok szkolny w ECN

We wrześniu przygotujcie się na warsztaty w ciemności i lewitujące na wodzie piłeczki. Zjawisko bioluminescencji oraz Prawo Bernoulliego to zagadnienia, które będziemy poruszać podczas wrześniowych familijnych weekendów.  

Familijne weekendy we wrześniu 2022

Drodzy Zwiedzający, informujemy, że od 1 września wracają stałe godziny zwiedzania ECN.

Od 1 września zmiana godzin zwiedzania ECN

Podczas najbliższego weekendowego spotkania w ECN goście poznają zjawisko bioluminescencji i będą eksperymentować w ciemności.

Warsztaty familijne „Świecące w ciemności – luminescencja”

Już 3 września Energetyczny Ogród Doświadczeń KPT wypełnią dźwięki muzyki, a to za sprawą ostatniego, trzeciego z odcinków cyklu „Serial wakacyjnych przyjemności. Aktywne lato w mieście”. Wydarzenie zwieńczy wakacje i zapoczątkuje nowy rok szkolny.

Taniec, muzyka i śpiew w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń KPT


Podczas najbliższego weekendowego spotkania w ECN goście poznają zjawisko bioluminescencji i będą eksperymentować w ciemności.

Warsztaty familijne „Świecące w ciemności – luminescencja”

Kontakt

Energetyczne Centrum Nauki

Kielecki Park Technologiczny

ul. Olszewskiego 6

(budynek SKYE INC) 2 piętro

25-663 Kielce
Zobacz

Nasza misja

Naszym celem jest popularyzacja nauki poprzez zabawę i eksperymentowanie. Zachęcamy do zadawania pytań na temat otaczającego świata oraz pomagamy w samodzielnym poszukiwaniu odpowiedzi. Zobacz

Godziny otwarcia

  • poniedziałek
   nieczynne
  • Wtorek – piątek
   8:00 – 16:00
  • sobota9:00 – 17:00
 • niedziela
  9:00 – 17:00

Zobacz