Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij

Najnowsze wpisy

Zabierzcie dzieci na długi weekend czerwcowy do Energetycznego Centrum Nauki Industria. Eksperymenty, porządna dawka wiedzy, świetna naukowa zabawa i wspólnie spędzony czas w familijnym gronie... Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na Was podczas czerwcówki w ECN!


ZWIEDZANIE WYSTAWY „ENERGIA”
Na wystawie „Energia” goście będą mogli wybrać się w niezapomnianą podróż do świata energii, w którym każdy, niezależnie od wieku, poczuje się jak prawdziwy naukowiec. Skąd bierze się ropa naftowa? Ile energii potrzeba, żeby zaświecić w domu jedną żarówkę? Czy da się uruchomić ważący ponad 750 kg kołowrót, korzystając jedynie z siły własnych mięśni? Tego odwiedzający dowiedzą się, eksperymentując na ekspozycji, na której znajdują się interaktywne stanowiska.
Do zwiedzania ECN zaprasza:
09.06.2023, g. 09:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00
10-11.06.2023, g. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00

Wstęp płatny. Bilety: https://bilety.ecn.kielce.pl/ lub w kasie ECN.

WARSZTATY POPULARNONAUKOWE

09-11.06.2023
g. 13:00 – Świecące w ciemności - Luminescencja

Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Czy istnieją świecące grzyby? Odpowiedzi na te i inne pytania nasi goście poznają podczas familijnych warsztatów. Goście dowiedzą się, na czym polega zjawisko bioluminescencji i jakie organizmy żywe potrafią emitować światło. Nie obędzie się bez wielu intrygujących doświadczeń, w trakcie których uczestnicy sprawdzą m.in. czy pieniądze i dokumenty świecą w ciemności, jakie substancje emitują światło i w jaki sposób zjawisko luminescencji pomaga w prowadzeniu śledztwa.

Wstęp płatny. Bilety: https://bilety.ecn.kielce.pl/ lub w kasie ECN.

10.06.2023
g. 14:00, 15:00 – Metrologia dla juniorów – podróż przez podstawowe jednostki miar. Celsjusz, Kandela i Amper
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, czym jest kandela, amper i Celsjusz. Wykonają doświadczenia, dzięki którym przekonają się, co można zmierzyć za pomocą tych jednostek miar i dlaczego jest to ważne. Sprawdzą także, jakie jest natężenie prądu przepływające przez własnoręcznie wykonany obwód elektryczny.

Zajęcia odbywają się w ramach koordynowanego przez Politechnikę Świętokrzyską projektu pn. „Metrologia – szansa i wyzwanie przyszłości” realizowanego w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Społeczna Odpowiedzialność Nauki”.

Wstęp bezpłatny. Obowiązkowa rezerwacja. Szczegóły TUTAJ.

ENERGETYCZNY OGRÓD DOŚWIADCZEŃ
ECN zaprasza również do spędzenia czasu „na powietrzu” w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń. Znajdują się tu m.in. strefa optyczna, siłownia, zjeżdżalnie, trampolina, nietypowa karuzela oraz ponad trzydziestometrowa tyrolka.

Wstęp jest bezpłatny i nie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

BILETY | OPIEKUNOWIE – ZWIEDZANIE WYSTAWY I WARSZTATY
Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego, którego obowiązuje bilet wstępu. W wypadku zakupu biletów w kasie, przed wizytą ECN zachęca do sprawdzania dostępności miejsc podczas warsztatów, jak i zwiedzania. Szczegóły pod numerem 41 278 72 50.

 

Czerwcówka w ECN

Już 4 oraz 10 czerwca w Energetycznym Centrum Nauki Industria odbędą się darmowe warsztaty familijne, realizowane w ramach projektu Politechniki Świętokrzyskiej „Metrologia - szansa i wyzwanie przyszłości”.

Zabierz swoje dziecko na darmowe warsztaty metrologiczne!

Informujemy, że 8 czerwca 2023 r. Energetyczne Centrum Nauki Industria będzie nieczynne. 

Z wystawą i warsztatami w siedzibie wracamy 9 czerwca.

ECN nieczynny

Jak powstaje tęcza? Skąd w niej tyle kolorów? Tego będzie można dowiedzieć się podczas kolejnych familijnych warsztatów w Energetycznym Centrum Nauki Industria. Nie zabraknie wielu kolorowych eksperymentów.

Warsztaty familijne: Dlaczego tęcza jest kolorowa?

Jakie są najfajniejsze wakacje? Z energią! I na to wakacyjne szaleństwo połączone z nauką, porządną dawką dobrej zabawy i mnóstwem eksperymentów zapraszamy do Energetycznego Centrum Nauki Industria. Sprawdźcie, co czeka na Was podczas letniego wypoczynku w Kielcach.

Wakacje z energią 2023

Jakimi jednostkami miar np. długości i czasu posługiwaliśmy się dawniej? Dlaczego zrodziła się na świecie potrzeba ujednolicenia systemu miar i wag? To tylko część pytań, na które odpowiedzi uczniowie poznają podczas warsztatów „Metrologia dla juniorów – podróż przez podstawowe jednostki miar”.

Metrologia dla juniorów – darmowe warsztaty dla szkół podstawowych

Podczas pierwszych familijnych warsztatów w czerwcu bliżej przyjrzymy się naszemu zmysłowi wzroku. Zapraszamy na zajęcia "Optyka z przymrużeniem oka".

Warsztaty familijne: Optyka z przymrużeniem oka

Już 3 czerwca zapraszamy na piknik edukacyjny „Metrologia dla juniorów” organizowany przez Politechnikę Świętokrzyską. Do zobaczenia na Stadionie Korony Kielce!

Świętujemy Dzień Dziecka na Koronie! Zapraszamy na rodzinny piknik „Metrologia dla juniorów”. Wstęp wolny

Energetyczne Centrum Nauki Industria zaprasza na rodzinne spotkanie z nauką z okazji Dnia Mamy. Zwiedzanie wystawy i warsztaty z tworzenia pachnących mydełek czekają na odwiedzających nasze centrum w zbliżający się weekend 27 oraz 28 maja. Dla Mam mamy -20% zniżki na wystawę oraz warsztaty.

Dzień Mamy w ECN

Kontakt

Energetyczne Centrum Nauki

Kielecki Park Technologiczny

ul. Olszewskiego 6

(budynek SKYE INC) 2 piętro

25-663 Kielce
Zobacz

Nasza misja

Naszym celem jest popularyzacja nauki poprzez zabawę i eksperymentowanie. Zachęcamy do zadawania pytań na temat otaczającego świata oraz pomagamy w samodzielnym poszukiwaniu odpowiedzi. Zobacz

Godziny otwarcia

  • poniedziałek
   nieczynne
  • Wtorek – piątek
   8:00 – 16:00
  • sobota9:00 – 17:00
 • niedziela
  9:00 – 17:00

Zobacz