Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Odkrywaj > Wystawa

Wystawa

Czy wiesz, że woda jest głównym składnikiem ludzkiego ciała? Wykorzystaj swój potencjał na naszej interaktywnej wystawie i wypróbuj elektrownie wodne.


Jak powstaje paliwo do samochodu? Skąd bierze się ropa naftowa? U nas dowiesz się tego ze szczegółami, a nawet zatankujesz prawdziwe auto.

Dlaczego elektrownie wiatrowe tak często buduje się nad morzem? Przyjdź i wygeneruj silny wiatr, aby wywołać sztorm – mewy będą mieć problem.

Ile energii potrzeba, żeby zaświecić w domu jedną żarówkę? Wygraj wyścig z prądem

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na naszej interaktywnej wystawie.


Ekspozycja ECN Industria opowiada o energii i składa się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Znajdziesz tutaj między innymi potężny, ważący ponad 750 kg kołowrót. To urządzenie nawiązujące formą do kombajnu górniczego, ale napędzane siłą ludzkich mięśni – dasz radę je uruchomić?

Pokonaj grawitację i przepompuj wodę z dolnego do górnego zbiornika hydroelektrowni, zbuduj zaporę z kolorowych klocków, baw się nauką!

Trzy strefy wystawy: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek” tworzą spójną opowieść, odwiedzając nas przeżyjesz prawdziwą przygodę.