Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Czerwcówka w ECN

Czerwcówka w ECN

Zabierzcie dzieci na długi weekend czerwcowy do Energetycznego Centrum Nauki Industria. Eksperymenty, porządna dawka wiedzy, świetna naukowa zabawa i wspólnie spędzony czas w familijnym gronie… Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na Was podczas czerwcówki w ECN!


ZWIEDZANIE WYSTAWY „ENERGIA”
Na wystawie „Energia” goście będą mogli wybrać się w niezapomnianą podróż do świata energii, w którym każdy, niezależnie od wieku, poczuje się jak prawdziwy naukowiec. Skąd bierze się ropa naftowa? Ile energii potrzeba, żeby zaświecić w domu jedną żarówkę? Czy da się uruchomić ważący ponad 750 kg kołowrót, korzystając jedynie z siły własnych mięśni? Tego odwiedzający dowiedzą się, eksperymentując na ekspozycji, na której znajdują się interaktywne stanowiska.
Do zwiedzania ECN zaprasza:
09.06.2023, g. 09:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00
10-11.06.2023, g. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00

Wstęp płatny. Bilety: https://bilety.ecn.kielce.pl/ lub w kasie ECN.

WARSZTATY POPULARNONAUKOWE

09-11.06.2023
g. 13:00 – Świecące w ciemności – Luminescencja

Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Czy istnieją świecące grzyby? Odpowiedzi na te i inne pytania nasi goście poznają podczas familijnych warsztatów. Goście dowiedzą się, na czym polega zjawisko bioluminescencji i jakie organizmy żywe potrafią emitować światło. Nie obędzie się bez wielu intrygujących doświadczeń, w trakcie których uczestnicy sprawdzą m.in. czy pieniądze i dokumenty świecą w ciemności, jakie substancje emitują światło i w jaki sposób zjawisko luminescencji pomaga w prowadzeniu śledztwa.

Wstęp płatny. Bilety: https://bilety.ecn.kielce.pl/ lub w kasie ECN.

10.06.2023
g. 14:00, 15:00 – Metrologia dla juniorów – podróż przez podstawowe jednostki miar. Celsjusz, Kandela i Amper
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, czym jest kandela, amper i Celsjusz. Wykonają doświadczenia, dzięki którym przekonają się, co można zmierzyć za pomocą tych jednostek miar i dlaczego jest to ważne. Sprawdzą także, jakie jest natężenie prądu przepływające przez własnoręcznie wykonany obwód elektryczny.

Zajęcia odbywają się w ramach koordynowanego przez Politechnikę Świętokrzyską projektu pn. „Metrologia – szansa i wyzwanie przyszłości” realizowanego w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Społeczna Odpowiedzialność Nauki”.

Wstęp bezpłatny. Obowiązkowa rezerwacja. Szczegóły TUTAJ.

ENERGETYCZNY OGRÓD DOŚWIADCZEŃ
ECN zaprasza również do spędzenia czasu „na powietrzu” w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń. Znajdują się tu m.in. strefa optyczna, siłownia, zjeżdżalnie, trampolina, nietypowa karuzela oraz ponad trzydziestometrowa tyrolka.

Wstęp jest bezpłatny i nie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

BILETY | OPIEKUNOWIE – ZWIEDZANIE WYSTAWY I WARSZTATY
Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego, którego obowiązuje bilet wstępu. W wypadku zakupu biletów w kasie, przed wizytą ECN zachęca do sprawdzania dostępności miejsc podczas warsztatów, jak i zwiedzania. Szczegóły pod numerem 41 278 72 50.