Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Zabierz swoje dziecko na darmowe warsztaty metrologiczne!

Zabierz swoje dziecko na darmowe warsztaty metrologiczne!

Już 4 oraz 10 czerwca w Energetycznym Centrum Nauki Industria odbędą się darmowe warsztaty familijne, realizowane w ramach projektu Politechniki Świętokrzyskiej „Metrologia – szansa i wyzwanie przyszłości”.


W trakcie zajęć uczestnicy:
– poznają wiele ciekawostek na temat jednostek miar
– dowiedzą się, jakimi jednostkami miar np. długości i czasu posługiwaliśmy się dawniej
– przekonają się, dlaczego zrodziła się na świecie potrzeba ujednolicenia systemu miar i wag
– przeprowadzą wiele eksperymentów dotyczących metrologii

Warsztaty są bezpłatne i kierowane do dzieci uczęszczających do klas II – V szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego. Zajęcia odbywają się w ramach koordynowanego przez Politechnikę Świętokrzyską projektu pn. „Metrologia – szansa i wyzwanie przyszłości” realizowanego w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Społeczna Odpowiedzialność Nauki”.


TERMINY

04.06.2023
14:00, 15:00 – warsztaty „Metrologia dla juniorów – podróż przez podstawowe jednostki miar. Metr i Sekunda”
Uczestnicy warsztatów zmierzą między innymi jak długo trwa sekunda i ile stóp zmieści się w metrze oraz wykonają słoneczny zegar.

10.06.2023
14:00, 15:00 – warsztaty „Metrologia dla juniorów – podróż przez podstawowe jednostki miar. Celsjusz, Kandela i Amper”
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, czym jest kandela, amper i Celsjusz. Wykonają doświadczenia, dzięki którym przekonają się, co można zmierzyć za pomocą tych jednostek miar i dlaczego jest to ważne. Sprawdzą także, jakie jest natężenie prądu przepływające przez własnoręcznie wykonany obwód elektryczny.


CZAS TRWANIA | UCZESTNICY| REZERWACJE | INFORMACJE PRAKTYCZNE
Zajęcia trwają 45 minut i odbywają się w Kieleckim Parku Technologicznym (Energetycznym Centrum Nauki Industria). W jednych warsztatach może uczestniczyć maks. 25 osób.

Aby wziąć udział w zajęciach, należy wcześniej dokonać rezerwacji na adres rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl, a także dostarczyć zgody rodziców najpóźniej w dniu warsztatów. Wzór zgody do wypełnienia można pobrać TUTAJ.

Uwaga! Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłych. Rezerwując, prosimy o podanie również liczby opiekunów.

Szczegóły pod nr 41 278 72 50.


Metrologia dla juniorów

Projekt pn. “Metrologia szansa i wyzwanie przyszłości” realizowany w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” na podstawie umowy nr SONP/SP/512777/2021 z dnia 07.12.2021 r.