Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Ferie z energią… jeszcze trwają

Ferie z energią… jeszcze trwają

Ferie w województwie świętokrzyskim powoli dobiegają końca, ale w niektórych to dopiero początek zimowego szaleństwa. Z tej okazji od 1 do 25 lutego ECN uruchamia specjalną turę warsztatów dla indywidualnie zwiedzających.


Od wtorku do piątku dla gości indywidualnych Energetyczne Centrum Nauki KPT udostępnia turę o godz. 12:30, w trakcie której będą mogli wziąć udział w warsztatach, a o godz. 13:30 zwiedzić wystawę. Każda z wymienionych tur będzie trwała 45 min. Jakie zajęcia odbędą się danego dnia? To będzie naukowa niespodzianka od #drużynymocy ECN.


Do odkrywania świata nauki, ECN zaprasza również grupy zorganizowane. Od wtorku do piątku warsztaty dla grup będą odbywały się o godz. 10:30 i będą połączone ze zwiedzaniem wystawy. Przed wizytą należy wcześniej dokonać rezerwacji poprzez kontakt mejlowy na adres: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl lub telefoniczny pod nr 41 278 72 50. Tematy zajęć TUTAJ. Energetyczne Centrum Nauki zaprasza również w weekendy, zarówno zwiedzających indywidualnie, jak i grupowo.


Warsztaty dla zwiedzających indywidualnie będą organizowane także według stałego harmonogramu w soboty oraz niedziele o godz. 13:00. Zajęcia kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego, który również zakupuje bilet dla siebie.

Bilety są dostępne przez internetowy system sprzedaży www.bilety.ecn.kielce.pl. Istnieje również możliwość zakupu biletów w kasie ECN. Zachęcamy jednak do korzystania z formy płatności online, aby mieć pewność rezerwacji miejsc.


Cennik jest dostępny TUTAJ. Przed wizytą należy zapoznać się z procedurą bezpieczeństwa związaną z COVID-19 i wypełnić oświadczenie. Szczegóły TUTAJ.


Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki KPT w lutym ’22 będzie odbywać się wg następujących tur:

WTOREK – PIĄTEK

8.30 – 10.00 wystawa

10.30 – 12.00 warsztaty + wystawa (dla grup zorganizowanych)

12.30 – 13.15 warsztaty (dla odwiedzających indywidualnie)

13.30 – 14.15 wystawa (dla odwiedzających indywidualnie)

14.30 – 16.00 wystawa (dla odwiedzających indywidualnie)

 

SOBOTY I NIEDZIELE

10.00 – 10.45 wystawa

11.00 – 11.45 wystawa

12.00 – 12.45 wystawa

13.00 – 13.45 warsztaty

14.00 – 14.45 wystawa

15.00 – 15.45 wystawa

16.00 – 16.45 wystawa


Poniżej prezentujemy warsztaty, które będą odbywały się w lutym ’22 o godz. 12:30. Tematy będą wybierane przez edukatorów ECN. Więcej informacji można uzyskać pod nr 41 278 72 50.

„Laboratorium młodego chemika”

Co się stanie, gdy zmieszamy sodę oczyszczoną z octem? Czy można napompować balon bez dmuchania? Czy wszystkie wybuchy muszą być niebezpieczne? Zamień się w prawdziwego naukowca, badaj i eksperymentuj w laboratorium „Generator mocy”.

„Optyka z przymrużeniem oka”

Uczestnicząc w zajęciach, na własne oczy zobaczysz… oczy (gotowy model oka;)). Edukatorzy omówią zjawisko załamania promieni świetlnych, wyjaśnią na czym polega iluzja optyczna, a Ty wykonasz szereg eksperymentów z nią związanych.

„Świecące w ciemności – luminescencja”

Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Czy istnieją świecące grzyby? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz, eksperymentując w ciemności! Dowiesz się, na czym polega zjawisko bioluminescencji i jakie organizmy żywe potrafią emitować światło!

„Lot do celu”

Gdybyśmy tylko mieli skrzydła… – rozmyślał Leonardo da Vinci. Renesansowy geniusz wiele lat poświęcił na rozszyfrowanie zagadki ptasiego lotu i zaprojektowanie maszyny zdolnej unieść człowieka w przestworza. Co sprawia, że samolot lata nie machając skrzydłami? Co wspólnego z lotnictwem ma kilkucentymetrowa ważka i niepozorny dmuchawiec? Obserwując przyrodę człowiek spełnia marzenia i dokonuje wielkich rzeczy. I Ty leć z nami… prosto do celu!