Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Nowy rok szkolny w ECN

Nowy rok szkolny w ECN

Już w październiku rusza nowa oferta warsztatów dla szkół oraz zwiedzających indywidualnie. Z kolei we wrześniu zapraszamy na ulubione wakacyjne zajęcia.


We wrześniu od wtorku do piątku o godz. 10:30 oraz 12:30 odbywać się będą warsztaty „Dlaczego robaczek świętojański świeci?” oraz „Dlaczego tęcza jest kolorowa?”, a w terminie 21-24 września zajęcia „Lot do celu”. Bilety w cenie 25 zł/os. obejmują uczestnictwo w warsztatach oraz zwiedzanie wystawy „Energia”, a czas trwania tury wynosi 90 minut.

W sprawie wolnych miejsc i wyboru tematów prosimy o kontakt pod nr 41 278 72 50. Zapraszamy również na familijne weekendy. Szczegóły warsztatów we wrześniu TUTAJ.


„Dlaczego tęcza jest kolorowa?”

Tęcza – jedno z najpiękniejszych zjawisk występujących w przyrodzie. W Starym Testamencie symbol przymierza Boga z człowiekiem, według irlandzkiej legendy na jej końcu znajduje się garniec złota strzeżony przez skrzata Leprechauna. Czym właściwie jest tęcza i czemu zawdzięcza swe barwy? Jakie warunki muszą być spełnione, aby ją zobaczyć na niebie? Czy sami możemy wywołać tęczę? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać na naszych warsztatach. Nie zabraknie również „tęczowych” eksperymentów.

„Dlaczego robaczek świętojański świeci?”

Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Czy istnieją świecące grzyby? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz, eksperymentując w ciemności! Dowiesz się, na czym polega zjawisko bioluminescencji i jakie organizmy żywe potrafią emitować światło!

„Lot do celu”

Gdybyśmy tylko mieli skrzydła… – rozmyślał Leonardo da Vinci. Renesansowy geniusz wiele lat poświęcił na rozszyfrowanie zagadki ptasiego lotu i zaprojektowanie maszyny zdolnej unieść człowieka w przestworza. Co sprawia, że samolot lata nie machając skrzydłami? Co wspólnego z lotnictwem ma kilkucentymetrowa ważka i niepozorny dmuchawiec? Obserwując przyrodę człowiek spełnia marzenia i dokonuje wielkich rzeczy. I Ty leć z nami… prosto do celu!


Oferta warsztatów od października, dostępna TUTAJ.