Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > „Tydzień pełen energii” to nowa oferta warsztatów, którą przygotowało Energetyczne Centrum Nauki KPT

„Tydzień pełen energii” to nowa oferta warsztatów, którą przygotowało Energetyczne Centrum Nauki KPT

Propozycja zajęć, organizowanych w Centrum to tematy dotyczące biologii, fizyki, astronomii, techniki i konstrukcji, a także programowania.


Oferta kierowana jest zarówno do grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych i dostosowana jest do uczniów różnych etapów edukacyjnych. Wychodząc naprzeciw potrzebom odbiorców każdy z dni został podzielony tematycznie. Od wtorku do piątku z oferty mogą korzystać grupy szkolne. Wtorki to dni interdyscyplinarne i „Szkolne Kompendium”, środy to „Mikroobserwacje Makroświata”, dedykowane tematyce przyrodniczo-astronomicznej, czwartki przeznaczone są robotom i programowaniu – „Programowanie Dziecinnie Proste”, z kolei piątki to „Podpatrzone z Natury” i dzień techniczno-konstrukcyjny.

W bogatej propozycji zajęć znalazły się m.in. warsztaty z programowania przy użyciu wyjątkowych robotów Photonów, które ECN organizuje wspólnie z Grupą MAC. Photony to nowość na polskim rynku edukacji, to roboty, które sterowane są za pomocą aplikacji mobilnej i uczą kodowania oraz programowania, a także rozwijają logiczne myślenie u dzieci już od najmłodszych lat.

Więcej informacji na temat oferty dla szkół TUTAJ.


Przygotowując nową ofertę Energetyczne Centrum Nauki KPT nie zapomniało również o indywidualnych odbiorcach, którym dedykowane są soboty. „Mamo, tato, a dlaczego…?” oraz „Szyfrogram” to dwa zupełnie nowe i niezależne od siebie cykle zajęć familijnych. Podczas pierwszego z nich wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na najczęściej zadawane przez dzieci pytania, eksperymentując w gronie rodzinnym. Drugi to czas na samodzielne eksperymentowanie w laboratorium. Te zajęcia z kolei polegają na wyborze przez uczestników jednego z tajemniczych pudeł i postępowaniu według załączonej do niego instrukcji.

Więcej informacji na temat oferty dla indywidualnych odbiorców TUTAJ.


Warsztaty dla grup odbywają się od wtorku do piątku o godz. 08:30, 10:30. 12:30 lub 14:30, dla osób indywidualnych w soboty o godz. 13:00 lub 14:00. Serdecznie zapraszamy do eksperymentowania w fabryce mocy i nauki poprzez zabawę.


Wszelkich informacji udzielamy pod nr 41 278 72 50.