Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Energetyczna wystawa pełna magicznych eksponatów

Energetyczna wystawa pełna magicznych eksponatów

Czy wiesz, że woda jest głównym składnikiem ludzkiego ciała?

Wykorzystaj swój potencjał na naszej interaktywnej wystawie i wypróbuj elektrownie wodne. Jak powstaje paliwo do samochodu? Skąd bierze się ropa naftowa? U nas dowiesz się tego ze szczegółami, a nawet zatankujesz prawdziwe auto.

Dlaczego elektrownie wiatrowe tak często buduje się nad morzem? Przyjdź i wygeneruj silny wiatr, aby wywołać sztorm – mewy będą mieć problem. Ile energii potrzeba, żeby zaświecić w domu jedną żarówkę? Wygraj wyścig z prądem.

Suwnica, Wielokrążki, Wietrznia, Rozdzielnia, Suszarnia — to tylko niektóre spośród 28 stanowisk doświadczalnych, z których można skorzystać w naszym centrum. Interaktywna wystawa opowiada o energii, sposobach jej pozyskiwania i praktycznego zastosowania. Podczas wizyty w ECN można między innymi dowiedzieć się w jaki sposób wiatr zamienić w prąd, jaka siła jest potrzebna do dźwignięcia 10-kilogramowego ciężaru, a także spróbować swoich sił w roli elektryka lub suwnicowego.

Przekonajcie się osobiście jaką frajdę sprawia korzystanie z ogromnych, bajkowych maszyn i multimedialnych aplikacji.