Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Zaplanuj wizytę > Dla nauczycieli > Wtorki dla nauczycieli

Wtorki dla nauczycieli

Celem spotkań “Wtorki dla nauczycieli” jest promowanie interaktywnej przestrzeni umożliwiającej edukację poprzez zabawę oraz rozwijanie naukowych zainteresowań dzieci i młodzieży.


Uczestnicy będą mogli wymienić doświadczenia, zwiedzić wystawę „Energia”, dowiedzieć się więcej na temat zajęć prowadzonych w laboratorium, a także szczegółowo zaplanować wizytę grup szkolnych. Otrzymają również kilka ciekawych pomysłów na aktywizację uczniów oraz prowadzenie lekcji w szkole.


“Wtorki dla nauczycieli” to doskonała okazja poznania bliżej przestrzeni centrum oraz samodzielnego eksperymentowania na wystawie i w laboratorium Generator Mocy. Edukatorzy ECN poprowadzą warsztaty skierowanie do pedagogów. Nauczyciele otrzymają wskazówki i informacje praktyczne, przydatne przed wizytą z uczniami. Dowiedzą się w jaki sposób są prowadzone warsztaty, a także jak wykorzystać ścieżki zwiedzania dostępne na wystawie.

Podczas spotkania będą dyskutować o kształtowaniu kluczowych kompetencji uczniów oraz o tym jak, korzystając z innowacyjnych metod aktywizacji, zachęcać młodzież do nauki przedmiotów przyrodniczych.

Podpowiemy również w jaki sposób wizyta w Energetycznym Centrum Nauki może przysłużyć się rozwojowi poznawczemu uczniów oraz jak wykorzystać możliwości centrum we własnej pracy dydaktycznej. Popołudniowe spotkanie to także doskonała okazja, aby przy filiżance kawy porozmawiać z pracownikami ECN, wymienić się poglądami oraz doświadczeniami w edukacji młodzieży.


Warsztaty skierowane są do nauczycieli wszystkich poziomów kształcenia i odbywają się we wtorkowe popołudnia.

“Wtorki dla nauczycieli” są organizowane we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja odbywa się przez platformę ŚCDN.