Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > “Wtorki dla nauczycieli”- cykl spotkań w nowym roku szkolnym

“Wtorki dla nauczycieli”- cykl spotkań w nowym roku szkolnym

Celem spotkań “Wtorki dla nauczycieli” jest promowanie interaktywnej przestrzeni umożliwiającej edukację poprzez zabawę oraz rozwijanie naukowych zainteresowań dzieci i młodzieży.


Spotkanie organizowane z myślą o nauczycielach odbędzie się już 25 października 2016 o godz. 15.30.

Uczestnicy będą mogli wymienić doświadczenia, zwiedzić wystawę „Energia”, dowiedzieć się więcej na temat zajęć prowadzonych w laboratorium, a także szczegółowo zaplanować wizytę grup szkolnych. Otrzymają również kilka ciekawych pomysłów na aktywizację uczniów oraz prowadzenie lekcji w szkole.


“Wtorki dla nauczycieli” to doskonała okazja poznania bliżej przestrzeni centrum oraz samodzielnego eksperymentowania na wystawie i w laboratorium Generator Mocy. Edukatorzy ECN poprowadzą warsztaty skierowanie do pedagogów. Nauczyciele otrzymają wskazówki i informacje praktyczne, przydatne przed wizytą z uczniami. Dowiedzą się w jaki sposób są prowadzone warsztaty, a także jak wykorzystać ścieżki zwiedzania dostępne na wystawie.

Podczas spotkania będziemy dyskutować o kształtowaniu kluczowych kompetencji uczniów oraz o tym jak, korzystając z innowacyjnych metod aktywizacji, zachęcać młodzież do nauki przedmiotów przyrodniczych – mówi Sylwia Mularczyk, kierownik Energetycznego Centrum Nauki.

Omówimy również w jaki sposób wizyta w Energetycznym Centrum Nauki może przysłużyć się rozwojowi poznawczemu uczniów oraz jak wykorzystać możliwości centrum we własnej pracy dydaktycznej. Popołudniowe spotkanie to także doskonała okazja, aby przy filiżance kawy porozmawiać z pracownikami ECN, wymienić się poglądami oraz doświadczeniami w edukacji młodzieży – dodaje.


Warsztaty skierowane są do nauczycieli wszystkich poziomów kształcenia i odbywają się we wtorkowe popołudnia.

Na spotkanie zapraszamy 25 października 2016 r. o godz. 15.30.

“Wtorki dla nauczycieli” organizujemy we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Ze względów organizacyjnych prosimy o telefonicznie potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 24.10.2016 r.

tel. 41 278 72 50 (pon. – pt., w godz. 8 – 15).


Na kolejne spotkanie zapraszamy już 22 listopada 2016 r. o godz. 15.30 (konieczna rezerwacja telefoniczna).