Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Weekend z energią. Dzień Mamy. Warsztaty familijne: Egipskie SPA w ECN

Weekend z energią. Dzień Mamy. Warsztaty familijne: Egipskie SPA w ECN

Wszystkie mamy oraz dzieciaki zapraszamy do egipskiego SPA w ECN, czyli familijne warsztaty, podczas których będzie można wykonać kule do kąpieli.


Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się nieco o historii kąpieli od słynnych kąpieli Kleopatry w oślim mleku z miodem i płatkami róży, przez czasy Marii Antoniny, która jadła śniadania w wannie, po Mo Constantine, która stworzyła pierwsze kule do kąpieli.

Nie zabraknie również wielu naukowych ciekawostek. Jakie właściwości i funkcje posiada skóra? Co to jest melanina i dlaczego dzieci rodzą się z niebieskimi oczami? Czym są i jak powstają kule do kąpieli? Na te i inne pytania nasi goście poznają odpowiedzi już w ten weekend.

Oprócz tego, uczestnicy warsztatów zbadają pH różnych kosmetyków do pielęgnacji, dowiedzą się jak działają kremy z filtrem UV oraz pobawią się w Mo Constantine, współzałożycielkę firmy Lush (która wymyśliła kule do kąpieli) i stworzą swoje własne kule do kąpieli.

Na rodzinne zajęcia zapraszamy 25 oraz 26 maja o godz. 13:00. Zajęcia trwają 45 minut.

Koszt udziału wynosi 25 zł/os. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/dorosłymi opiekunami. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego, którego również obowiązuje bilet wstępu.

Szczegóły pod nr 41 278 72 50.