Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Noc Muzeów w ECN Industria

Noc Muzeów w ECN Industria

W sobotę 18 maja Energetyczne Centrum Nauki Industria po raz kolejny zaprasza do darmowego zwiedzania po godzinach w ramach Europejskiej Nocy Muzeów.


Interaktywna wystawa „Energia” czeka na wszystkich dociekliwych gości, którzy będą poszukiwać odpowiedzi dotyczących nauki. Odwiedzający będą mieli okazję samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, korzystając z interaktywnych stanowisk. Zwiedzając, sprawdzą czy słoneczne stwory da się wprowadzić w ruch jedynie światłem, co zrobić, aby uruchomić wielkie koło młyńskie i czy da się jednym palcem podnieść 10 kg. Kto wygra wyścigi z prądem w tle? Czy komuś uda się zbudować obwód elektryczny, nie doprowadzając do zwarcia? Goście ECN nie tylko zmierzą się z naukowymi wyzwaniami, ale także będą musieli wykorzystać swoje mięśnie, aby uruchomić niektóre z edukacyjnych urządzeń.

Europejska Noc Muzeów w Energetycznym Centrum Nauki Industria rozpoczyna się 18 maja 2024 r. o godz. 18. Wejścia na wystawę będą odbywać się o godz. 18:00, 19:00, 20:00 oraz 21:00. Czas zwiedzania wynosi 45 minut. Wstęp wolny. Każdy, kto chciałby zwiedzić ECN musi wcześniej dokonać rezerwacji przez stronę bilety.ecn.kielce.pl. Liczba miejsc ograniczona. Wkrótce ruszy rezerwacja!