Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Nowa odsłona współpracy Energetycznego Centrum Nauki z ŚGP Industria

Nowa odsłona współpracy Energetycznego Centrum Nauki z ŚGP Industria

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria oraz Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego poszerzają zeszłoroczną współpracę o nowe działania. ŚGP Industria pozostaje Sponsorem Tytularnym, a przed partnerami kolejne wspólne przedsięwzięcia.


Współpraca trwać będzie przez okres kolejnych 12 miesięcy i ma na celu promocję nauki oraz edukację społeczną, a także realizację darmowych warsztatów i wystawy związanych z tematami dotyczącymi działalności ŚGP. Nazwa centrum pozostaje taka sama – Energetyczne Centrum Nauki Industria.

Dzięki kooperacji już od marca realizowany będzie nowy cykl dla dzieci i młodzieży: Sobota z INDUSTRIĄ. W każdą ostatnią sobotę miesiąca wstęp na wystawę oraz warsztaty będzie bezpłatny dla wszystkich odwiedzających.

Zapraszamy wszystkie rodziny na <<Soboty z Industrią>>. Postanowiliśmy ufundować bezpłatne wejścia na warsztaty oraz wystawę w ECN. Chcemy propagować naukę i zrównoważony biznes wśród młodego pokolenia, ale w ciekawy i zaangażowany sposób. Dlatego postanowiliśmy poszerzyć naszą już ponadroczną współpracę o nowe działania” – mówi Szczepan Ruman, Prezes Zarządu ŚGP Industria.

Najbliższa „Sobota z INDUSTRIĄ” odbędzie się wyjątkowo w środku miesiąca, tj. 16 marca. Rezerwacji można dokonywać online przez stronę www.bilety.ecn.kielce.pl lub mailowo: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl

Kolejne terminy będą podawane na początku każdego miesiąca, razem z uruchomieniem rezerwacji. Szczegóły będą dostępne na stronie ECN – www.ecn.kielce.pl oraz w social mediach ECN – na Facebooku – https://www.facebook.com/ECN.KPT oraz Instagramie – https://www.instagram.com/energetyczne_centrum_nauki/.

To jednak nie koniec atrakcji. Kino ECN Industria zyska nowy filmik edukacyjny, przygotowany przez ŚGP Industria, który prezentowany będzie dla wszystkich uczestników wystawy. A przed wejściem do Inkubatora Technologicznego SKYE, w którym mieści się ECN, będzie zamontowany widowiskowy neon partnerów.

Energetyczne Centrum Nauki Industria wielokrotnie podejmuje tematykę związaną z ochroną środowiska oraz odnawialnymi źródłami energii, a sama wystawa ECN o nich opowiada. Zagadnienia te są również bliskie Świętokrzyskiej Grupie Przemysłowej Industria. Cieszy mnie fakt, że to wspólne zamiłowanie do troski o środowisko łączy nasze jednostki, bo to ważne, aby już od najmłodszych lat uczyć przyszłe pokolenia jak dbać o planetę, na której wszyscy żyjemy – mówi Justyna Lichosik, Dyrektor KPT.

Jednocześnie bardzo dobrze wiemy, jak ważna jest nauka. Jako Kielecki Park Technologiczny przekonaliśmy się niejednokrotnie jak nowoczesne technologie zmieniły nasz świat, bo to właśnie w KPT rozwijało się wiele startupów, które wprowadziły nowe rozwiązania. Jestem przekonana, że w naszym centrum narodzą się geniusze, którzy dokonają ważnych naukowych rewolucji. Do tej pory nie wszyscy mieli taką okazję, aby do tego grona dołączyć, ale teraz, dzięki naszemu Sponsorowi Tytularnemu, ŚGP Industria, dzieci i młodzież, będą mogli odwiedzić nasze centrum zupełnie za darmo w każdą ostatnią sobotę miesiąca – podsumowuje.