Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Dziadkowie i wnuki w centrum nauki. Chodź, zakoduj mój świat

Dziadkowie i wnuki w centrum nauki. Chodź, zakoduj mój świat

Energetyczne Centrum Nauki Industria zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Dziadkowie i wnuki w centrum nauki”. Najbliższe pn. „Chodź, zakoduj mój świat” odbędzie się 3 marca o g. 15:00.


Zbliża się wiosna. Podczas niedzielnych międzypokoleniowych warsztatów szukać będziemy jej pierwszych oznak. Pomogą nam w tym Ozoboty – maleńkie roboty.

Czy za pomocą kartki papieru i kolorowych flamastrów lub kredek można zaprogramować robota? Pewnie! Wystarczy, że narysujemy mu linię, zastosujemy proste kolorowe komendy i robot zrealizuje zadanie, które mu zlecimy. Ozoboty, choć małe kuleczki, mają w sobie dużo mocy – potrafią rozpoznawać kolory i wykonywać polecenia, zakodowane przez użytkowników.

Na rodzinne zajęcia zapraszamy 3 marca 2024 r. o godz. 15:00. Zajęcia trwają 45 minut. Koszt udziału wynosi 25 zł/os. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z dorosłymi opiekunami. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego, którego również obowiązuje bilet wstępu. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.

„Dziadkowie i wnuki w centrum nauki” to nowy cykl w Energetycznym Centrum Nauki Industria, który ma na celu nie tylko popularyzację nauki i łączenie jej z zabawą, ale także pokazanie, że łączy pokolenia. To czas spędzony z najbliższymi, zacieśnianie więzi i wspólne odkrywanie. Czego dziadkowie mogą nauczyć wnuków? A czego wnukowie dziadków? O tym z pewnością przekonamy się podczas zajęć. Niejedno nas z pewnością zaskoczy i dokona prawdziwych rewolucji.