Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Dziadkowie i wnuki w centrum nauki – cykl międzypokoleniowych spotkań w ECN Industria

Dziadkowie i wnuki w centrum nauki – cykl międzypokoleniowych spotkań w ECN Industria

Energetyczne Centrum Nauki Industria zaprasza na nowy cykl rodzinnych warsztatów „Dziadkowie i wnuki w centrum nauki”. Najbliższe spotkanie pn. „Eksperymenty jak z bajki” już w niedzielę, 4 lutego, o g. 15:00.


Nowy cykl w Energetycznym Centrum Nauki Industria ma na celu nie tylko popularyzację nauki i łączenie jej z zabawą, ale także pokazanie, że łączy pokolenia. To czas spędzony z najbliższymi, zacieśnianie więzi i wspólne odkrywanie. Czego dziadkowie mogą nauczyć wnuków? A czego wnukowie dziadków? O tym z pewnością przekonamy się podczas zajęć. Niejedno nas z pewnością zaskoczy i dokona prawdziwych rewolucji.

Podczas najbliższych warsztatów wnukowie i dziadkowie będą wykonywać eksperymenty i badać różne zjawiska przyrody oraz stworzą o nich własną bajkę. Na uczestników czekają doświadczenia z atramentem, podczas których przekonają się czy atrament może zniknąć jak kamfora. Nie zabraknie nauki pisania piórem, a także iluzji optycznych.

Bajkowe elementy pomogą uczestnikom rozwijać swoją wyobraźnię. Dodatkowo, warsztaty będą miały na celu rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, obserwacji i zdobywania wiedzy na temat fizyki, chemii i innych dziedzin naukowych.

Na rodzinne zajęcia zapraszamy 4 lutego 2024 r. o godz. 15:00. Zajęcia trwają 45 minut. Koszt udziału wynosi 25 zł/os. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z dorosłymi opiekunami. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego, którego również obowiązuje bilet wstępu. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.