Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Zapraszamy na 8. urodziny Energetycznego Centrum Nauki Industria

Zapraszamy na 8. urodziny Energetycznego Centrum Nauki Industria

Warsztaty familijne, eksperymentowanie na wystawie oraz seans w kinie – to atrakcje, które czekają na gości podczas urodzin ECN. Do wspólnego świętowania zapraszamy 18 listopada.


Uczestnicy warsztatów zapoznają się z najstarszym kodem świata czyli DNA. Poznają zadziwiające właściwości informacji genetycznej i dowiedzą się jaka jest rola DNA w dziedziczeniu cech po przodkach. Samodzielnie wyizolują DNA z owoców i zbudują trójwymiarowy model DNA. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 6 roku życia odbędą się o godzinie 13.00.

Zwiedzający będą mieli również okazję przenieść się w inny wymiar nauki na wystawie opowiadającej o energii. Korzystając z 28 interaktywnych urządzeń dowiedzą się jak powstaje paliwo, zatankują kultowy samochód – Fiat 126P, poznają jak działają elektrownie wiatrowe czy też sprawdzą ile energii zużywa tradycyjna żarówka, a ile lampa LED. Ekspozycja ECN przeznaczona jest do samodzielnego eksperymentowania, ale w trakcie zwiedzania pomagają edukatorzy. W trakcie zwiedzania wystawy zwiedzający zostaną zaproszeni na krótki film opowiadający o źródłach energii.

Do zwiedzania wystawy zapraszamy w godz.: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00. 14.00, 15.00, 16.00 (45 minut).

Na zwiedzających będzie czekał słodki poczęstunek oraz balonowe zwierzątka.


Bilety do Energetycznego Centrum Nauki Industria są dostępne przez stronę https://bilety.ecn.kielce.pl/ lub w kasie centrum. Szczegółowych informacji udzielamy pod nr 41 278 72 50 lub mailowo: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego, który również zakupuje dla siebie bilet.


Energetyczne Centrum Nauki Industria zostało uroczyście otwarte 18 listopada 2015 roku. Powstało dzięki projektowi „Rozwój infrastruktury i obszarów B+R Kieleckiego Parku Technologicznego” współfinansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. ECN znajduje się na drugim piętrze budynku SKYE INC., w dawnym budynku zakładów „Chemar”, później Wyższej Szkole Umiejętności, dokładnie w tym miejscu, w którym w 1959 roku uruchomiono zakładowe kino „Armatury”, którego pomysłodawcą był Ryszard Fijałkowski, wieloletni pracownik Chemaru.

Na przestrzeń Centrum składa się sala o wielkości 360m2, w której znajduje się interaktywna ekspozycja, laboratorium „Generator mocy”, kameralne kino oraz hol o powierzchni 100 m2, mieszczący recepcję, szatnie oraz naukowy sklepik. Uzupełnieniem ECN jest Energetyczny Ogród Doświadczeń, znajdujący się przy ul. Olszewskiego, obok parkingu KPT – Marina Bay. W zielonej enklawie nauka przeplata się z zabawą, relaksem i odpoczynkiem, to kolejna przestrzeń na eksperymentowanie.

Przez 8 lat z oferty Energetycznego Centrum Nauki Industria skorzystało przeszło 130 tys. gości.