Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Warsztaty familijne: Jednym kliknięciem… Photony – Code Week 2023

Warsztaty familijne: Jednym kliknięciem… Photony – Code Week 2023

Programistycznie rozpoczną się październikowe warsztaty familijne w Energetycznym Centrum Nauki Industria. W pierwszy weekend zapraszamy na zajęcia w ramach Code Week.


Miłośnicy programowania spotkają się z robotem Photon, który razem z nimi będzie poznawał świat. Uczestnicy zostaną jego przewodnikami i kompanami do zabawy, a korzystając z aplikacji multimedialnej oraz tabletu wybiorą się w niezapomnianą podróż do świata kodów. Pomogą robotowi poruszać się w określonych kierunkach, rozpoznawać kolory, wydawać dźwięki, reagować na bodźce oraz wchodzić w interakcję z otoczeniem.

Na rodzinne zajęcia zapraszamy 7 oraz 8 października o godz. 13:00. Zajęcia trwają 45 minut. Koszt udziału wynosi 25 zł/os.

Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego również obowiązuje bilet wstępu.

Szczegóły pod nr 41 278 72 50.


EU Code Week (Europejski Tydzień Kodowania) to oddolna inicjatywa promująca programowanie i mająca na celu kształcenie umiejętności cyfrowych. Do wydarzenia dołącza wiele instytucji, szkół, kół zainteresowań, które chcą podkreślić istotę programowania, jego wagę w codziennym życiu oraz zamiłowanie do tej tematyki. Energetyczne Centrum Nauki Industria jak co roku, ponownie włączyło się w akcję i zaprasza do udziału w międzypokoleniowych warsztatach.