Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Jednym kliknięciem… – warsztaty programistyczne z robotem Photon w ramach Digital Festival

Jednym kliknięciem… – warsztaty programistyczne z robotem Photon w ramach Digital Festival

Click – tyle wystarczy, aby uruchomić robota. Przekonają się o tym uczestnicy warsztatów programistycznych, na które zapraszamy w ramach Digital Festival.


Photon, czyli bohater warsztatów, to niezwykły przybysz, który chce poznać nasz świat. Uczestnicy zaprogramują robota, zostają jego przewodnikami i kompanami do zabawy. Korzystając z aplikacji multimedialnej, wybiorą się w niezapomnianą podróż do świata kodów.

Na rodzinne zajęcia zapraszamy 21 oraz 22 października o godz. 13:00. Zajęcia trwają 45 minut. Koszt udziału wynosi 25 zł/os.

Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego również obowiązuje bilet wstępu.
Szczegóły pod nr 41 278 72 50.Digital Festival to przedsięwzięcie realizowane przez Fundację Digital Poland. To inicjatywa, której celem jest pokazanie jak nowoczesne technologie pomagają nam w codziennym życiu oraz w jaki sposób z nich czerpać. Festiwal jest okazją do poznania bliżej innowacyjnych rozwiązań, zdobycia umiejętności cyfrowych oraz wiedzy do wykorzystana w praktyce. Wydarzenie pomaga w zdobyciu niezbędnych w dzisiejszym świecie cyfrowych kompetencji oraz przełamaniu lęku związanego z innowacyjnymi technologiami.

Więcej na temat Festiwalu na stronie organizatora: https://digitalfestival.pl/.