Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > III Festiwal Wiatru. odLOTowe eksperymenty z ECN Industria

III Festiwal Wiatru. odLOTowe eksperymenty z ECN Industria

15 września rozpoczyna się III Festiwal Wiatru w Kielcach. Podczas ponad tygodniowego wydarzenia czekać będzie wiele atrakcji. Nie zabraknie ich także w Energetycznym Centrum Nauki Industria. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy w ramach festiwalu.


23-24.09, g. 13:00 – warsztaty “Lot do celu”
„Gdybyśmy tylko mieli skrzydła…” – rozmyślał Leonardo da Vinci. Renesansowy geniusz wiele lat poświęcił na rozszyfrowanie zagadki ptasiego lotu i zaprojektowanie maszyny zdolnej unieść człowieka w przestworza. Co sprawia, że samolot lata nie machając skrzydłami? Co wspólnego z lotnictwem ma kilkucentymetrowa ważka i niepozorny dmuchawiec? Tego uczestnicy dowiedzą się podczas familijnych warsztatów w ECN. Nie obędzie się oczywiście bez eksperymentowania. 

Zajęcia trwają 45 minut. Koszt udziału wynosi 25 zł/os. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum.
Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego również obowiązuje bilet wstępu.

23.09, g. 12:00 – 16:00 – odlotowe breloczki – stoisko edukacyjne rodzinny piknik „Wiatr w żagle” nad Zalewem Kieleckim
Odwiedzający stoisko Energetycznego Centrum Nauki Industria dowiedzą się, czym są polimery i termokurczliwość. Uczestnicy poznają specjalne tworzywo termoplastyczne, które będzie pomocne w wykonywanym eksperymencie. Użyją swojej wyobraźni plastycznej, a korzystając z magicznych zdolności pomniejszania i piekarnika, pod okiem edukatorów, wykonają zaprojektowane przez siebie breloczki.

Pełny program III Festiwalu Wiatru na stronie:
https://www.kielce.eu/festiwal-wiatru