Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Świętujemy Dzień Chłopaka! Warsztaty familijne: Luminescencja – świecące w ciemności

Świętujemy Dzień Chłopaka! Warsztaty familijne: Luminescencja – świecące w ciemności

Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Czy istnieją świecące grzyby? Odpowiedzi na te i inne pytania nasi goście poznają podczas familijnych warsztatów, na które zapraszamy w ostatni weekend września. Z okazji Dnia Chłopaka przygotowaliśmy specjalną niespodziankę.


Goście dowiedzą się, na czym polega zjawisko bioluminescencji i jakie organizmy żywe potrafią emitować światło. Nie obędzie się bez wielu intrygujących doświadczeń, w trakcie których uczestnicy sprawdzą m.in. czy pieniądze i dokumenty świecą w ciemności, jakie substancje emitują światło i w jaki sposób zjawisko luminescencji pomaga w prowadzeniu śledztwa.

Na rodzinne zajęcia zapraszamy 30 września oraz 1 października o godz. 15:00. Zajęcia trwają 45 minut. Koszt udziału wynosi 25 zł/os.

Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego również obowiązuje bilet wstępu.

Szczegóły pod nr 41 278 72 50.