Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Tydzień Pełen Energii w ECN. Warsztaty na nowy rok szkolny 2023/2024

Tydzień Pełen Energii w ECN. Warsztaty na nowy rok szkolny 2023/2024

Czy wszystkie wybuchy muszą być niebezpieczne? Skąd bierze się siła człowieka? Dlaczego nie możemy chodzić po wodzie? To tylko część pytań, na które odpowiedzi będą mogli znaleźć uczniowie, odwiedzając Energetyczne Centrum Nauki Industria podczas warsztatów w roku szkolnym 2023/2024.


Zajęcia kierowane są do grup szkolnych, uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych i połączone są ze zwiedzanie wystawy „Energia”. W trakcie naukowych spotkań w laboratorium Energetycznego Centrum Nauki Industria, uczestnicy poznają nie tylko wiele intrygujących zjawisk naukowych, ale także będą wykonywać rozmaite eksperymenty.

Uczniowie będą mogli wcielić się w prawdziwych naukowców i przeprowadzać „wybuchowe” eksperymenty podczas warsztatów „Laboratorium młodego chemika”.

„Optyka z przymrużeniem oka” zapamiętana zostanie za sprawą mnóstwa doświadczeń dotyczących iluzji optycznych.

Jednym kliknięciem na tablecie miłośnicy programowania zaprogramują robota Photona i pomogą mu poruszać się w określonych kierunkach, rozpoznawać kolory czy wydawać dźwięki („Jednym kliknięciem… – Photony”).

Zajęcia „Inteligentna współpraca, czyli jak działają mięśnie” opowiedzą o roli, jaką odgrywają mięśnie w funkcjonowaniu organizmu ludzkiego, ile ich jest, jak działają, co lubią i czy warto o nie dbać.

Uczestnicy zachłysną się wiedzą i dowiedzą się po co nam woda oraz ile człowiek jest w stanie bez niej przeżyć („Zachłyśnij się wiedzą – tajemnice wody”).

W trakcie „Lotu do celu” uczestnicy przekonają się, co sprawia, że samolot lata nie machając skrzydłami, a także co wspólnego z lotnictwem ma kilkucentymetrowa ważka i niepozorny dmuchawiec.

Nie zabraknie również eksperymentów w ciemności, a to za sprawą warsztatów „Świecące w ciemności – luminescencja”.

Sezonowo sprawdzimy także o czym szumią drzewa w mieście i dlaczego nazywamy je „zielonymi płucami miast” („Zielony parasol – o czym szumią drzewa w mieście?”).

Pełna oferta z opisem warsztatów i podziałem na grupy wiekowe znajduje się w zakładce OFERTA – KLIKNIJ TUTAJ.