Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Warsztaty familijne: Zielony parasol – o czym szumią drzewa w mieście?

Warsztaty familijne: Zielony parasol – o czym szumią drzewa w mieście?

Podczas warsztatów w ostatni wakacyjny weekend opowiemy na czym polega proces fotosyntezy, co to jest efekt kapilarny, po co nam drzewa i dlaczego warto je chronić.  


Stanowią miły dla oka widok, bo jak powszechnie wiadomo zieleń uspokaja, a w upalny dzień doskonale chronią przed palącym słońcem. Z ich drewna możemy zbudować ławkę, na której przysiądziemy, by skosztować smakowitych plonów drzew owocowych. Jednak powodów, dla których warto chronić te największe rośliny jest zdecydowanie więcej. A czy wiecie, dlaczego drzewa nazywamy „zielonymi płucami miast” i czemu w naturalnym środowisku żyją dłużej? Poszukajcie odpowiedzi na naszych warsztatach, na których atmosfera nigdy nie jest drewniana!

Na rodzinne zajęcia zapraszamy 26 oraz 27 sierpnia o godz. 13:00. Zajęcia trwają 45 minut. Koszt udziału wynosi 25 zł/os. Przypominamy, że w ramach naszej wakacyjnej akcji “Ceny za oceny” można otrzymać zniżkę nawet w wysokości 40 %. Zniżkę można uzyskać, TYLKO kupując bilety w kasie. Szczegóły akcji: TUTAJ

Bilety w standardowej cenie można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. 

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego również obowiązuje bilet wstępu.

Szczegóły pod nr 41 278 72 50.