Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Warsztaty familijne: Dlaczego tęcza jest kolorowa?

Warsztaty familijne: Dlaczego tęcza jest kolorowa?

Jak powstaje tęcza? Skąd w niej tyle kolorów? Tego będzie można dowiedzieć się podczas kolejnych familijnych warsztatów w Energetycznym Centrum Nauki Industria. Nie zabraknie wielu kolorowych eksperymentów.

 


Tęcza – jedno z najpiękniejszych zjawisk występujących w przyrodzie. W Starym Testamencie symbol przymierza Boga z człowiekiem, według irlandzkiej legendy na jej końcu znajduje się garniec złota strzeżony przez skrzata Leprechauna. Czym właściwie jest tęcza i czemu zawdzięcza swe barwy? Jakie warunki muszą być spełnione, aby ją zobaczyć na niebie? Czy sami możemy wywołać tęczę? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać na naszych warsztatach. Nie zabraknie również „tęczowych” eksperymentów.

Na rodzinne zajęcia zapraszamy 12 oraz 13 sierpnia o godz. 13:00. Zajęcia trwają 45 minut. Koszt udziału wynosi 25 zł/os.

Przypominamy, że w ramach naszej wakacyjnej akcji “Ceny za oceny” można otrzymać zniżkę nawet w wysokości 40 %. Zniżkę można uzyskać, kupując bilety w kasie. Szczegóły akcji: TUTAJ

Bilety w standardowej cenie można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. 

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego również obowiązuje bilet wstępu.
Szczegóły pod nr 41 278 72 50.