Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Świętujemy Dzień Dziecka na Koronie! Zapraszamy na rodzinny piknik „Metrologia dla juniorów”. Wstęp wolny

Świętujemy Dzień Dziecka na Koronie! Zapraszamy na rodzinny piknik „Metrologia dla juniorów”. Wstęp wolny

Już 3 czerwca zapraszamy na piknik edukacyjny „Metrologia dla juniorów” organizowany przez Politechnikę Świętokrzyską. Do zobaczenia na Stadionie Korony Kielce!


Nie zabraknie wielu ciekawostek nawiązujących do metrologii, eksperymentów, zabaw, konkursów, zawodów oraz innych atrakcji dla dzieci i całych rodzin.

W trakcie wydarzenia dostępne będą dwie strefy – edukacja i rozrywka.

W strefie edukacja uczestnicy będą mogli przekonać się, że metrologia to nic trudnego i mamy z nią do czynienia każdego dnia, a co ważne można się z nią także polubić. Kto najdłużej będzie kręcić hula hop, a kto szybciej przejdzie wyznaczoną trasę, patrząc przez lornetkę? Przekonamy się już podczas zbliżającego się eventu.

W strefie rozrywka na gości będzie czekać wyjątkowa balonowa brama, dmuchańce, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, animacje, a także liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

KIEDY I GDZIE:
Piknik odbędzie się 3 czerwca w godz. 09:00 – 14:00 na bocznym boisku przy Stadionie Korony Kielce (ul. Ściegiennego). Wstęp wolny.


Metrologia dla juniorów

Projekt pn. “Metrologia szansa i wyzwanie przyszłości” realizowany w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” na podstawie umowy nr SONP/SP/512777/2021 z dnia 07.12.2021 r.