Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Dzień Mamy w ECN

Dzień Mamy w ECN

Energetyczne Centrum Nauki Industria zaprasza na rodzinne spotkanie z nauką z okazji Dnia Mamy. Zwiedzanie wystawy i warsztaty z tworzenia pachnących mydełek czekają na odwiedzających nasze centrum w zbliżający się weekend 27 oraz 28 maja. Dla Mam mamy -20% zniżki na wystawę oraz warsztaty.


W naszych domach znajdziemy wiele środków chemicznych, które pomagają nam zapewnić czystość. Są wśród nich również takie, które służą do pielęgnacji. Mydło jest jednym z nich. Jaka jest historia mydła i jak powstaje? Dlaczego się pieni? To tylko część z pytań, na które odpowiedzi znajdą uczestnicy zajęć. Przeprowadzą obserwacje i wykonają doświadczenia, aby dowiedzieć się co to jest napięcie powierzchniowe, z czego składa się mydło, jaką ma budowę chemiczną i dlaczego myje. W trakcie warsztatów stworzą glicerynowe pachnące mydełko, które samodzielnie udekorują.

Na rodzinne zajęcia zapraszamy 27 oraz 28 maja o godz. 13:00. Zajęcia trwają 45 minut. Zwiedzać wystawę będzie można o pełnych godzinach – pierwsze wejście o g. 10:00, ostatnie – 16:00. Czas zwiedzania podczas jednej tury wynosi 45 minut, ale można przedłużyć o kolejną turę. Liczba miejsc ograniczona.

Bilety dostępne przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. 27 oraz 28 maja – dla mam obowiązuje zniżka 20% – zniżkowe bilety dostępne TYLKO w kasie.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego również obowiązuje bilet wstępu.
Szczegóły pod nr 41 278 72 50.