Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Noc Muzeów w ECN

Noc Muzeów w ECN

W sobotę 13 maja Energetyczne Centrum Nauki Industria zaprasza do darmowego zwiedzania po godzinach. Przed nami kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów.


Interaktywna wystawa „Energia” czeka na wszystkich dociekliwych gości, którzy będą poszukiwać odpowiedzi dotyczących nauki. Odwiedzający będą mieli okazję samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, korzystając z interaktywnych stanowisk. Zwiedzając, sprawdzą czy słoneczne stwory da się wprowadzić w ruch jedynie światłem, co zrobić, aby uruchomić wielkie koło młyńskie i czy da się jednym palcem podnieść 10 kg. Kto wygra wyścigi z prądem w tle? Czy komuś uda się zbudować obwód elektryczny, nie doprowadzając do zwarcia? Goście ECN nie tylko zmierzą się z naukowymi wyzwaniami, ale także będą musieli wykorzystać swoje mięśnie, aby uruchomić niektóre z edukacyjnych urządzeń.

Europejska Noc Muzeów w Energetycznym Centrum Nauki Industria rozpoczyna się 13 maja 2023 r. o godz. 18. Wejścia na wystawę będą odbywać się o godz. 18, 19, 20 oraz 21. Czas zwiedzania wynosi 45 minut. Wstęp wolny. Każdy, kto chciałby zwiedzić ECN musi wcześniej dokonać rezerwacji przez stronę bilety.ecn.kielce.pl. Liczba miejsc ograniczona.