Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Dzień Ziemi w ECN

Dzień Ziemi w ECN

Rodzinne warsztaty popularnonaukowe, sadzonki od Nadleśnictwa Kielce. Zobaczcie, co czeka na Was w Energetycznym Centrum Nauki Industria z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi.


22 kwietnia 2023 roku po raz 53. obchodzony będzie Dzień Ziemi. Naszemu centrum tematyka ochrony środowiska jest niezmiernie ważna, dlatego też w zbliżający się weekend chcemy opowiedzieć więcej o zielonych płucach naszych miast, czyli drzewach. Biorąc udział w zajęciach nasi goście dowiedzą się m.in.
– z jakich powodów warto chronić te największe rośliny
– na czym polega proces fotosyntezy
– dlaczego większość organizmów żyjących na Ziemi wyginęłaby, gdyby ten proces ustał.

Na familijne warsztaty „Zielony parasol – o czym szumią drzewa” zapraszamy 22 oraz 23 kwietnia 2023 r. o godz. 13:00. Koszt udziału wynosi 25 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. Liczba miejsc ograniczona.

Drzewa będą motywem przewodnim zbliżającego się weekendu, nie tylko za sprawą warsztatów. W sobotę 22 kwietnia będziemy rozdawać sadzonki drzew* od Nadleśnictwa Kielce. Tylko w tym dniu będziecie mogli odebrać je z naszego centrum – zapraszamy w godzinach otwarcia.


Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego, którego również obowiązuje bilet wstępu.
Szczegóły pod nr 41 278 72 50.

*Liczba sadzonek ograniczona.