Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Wielkanocne rewolucje, czyli chemia i fizyka w kuchni

Wielkanocne rewolucje, czyli chemia i fizyka w kuchni

Już niebawem Święta Wielkanocne. To nie tylko świetna okazja do tworzenia pięknych pisanek, ale także do rozmowy o jajkach w nieco inny, bo naukowy sposób. Jak co roku Energetyczne Centrum Nauki Industria przygotowało moc wielkanocnych eksperymentów podczas familijnych warsztatów, na które zaprasza 1 oraz 2 kwietnia.


Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się wielu zaskakujących ciekawostek na temat jajek i przeprowadzą szereg doświadczeń z jajkami w roli głównej. Czy jajko może być oszustem? Czy zawsze utonie w wodzie? Czy bywa niezdecydowane? Jak wytrzymałe jest jajko? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć w naszym laboratorium „Generator mocy”.

Na rodzinne zajęcia zapraszamy 1 oraz 2 kwietnia o godz. 13:00. Koszt udziału wynosi 25 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego również obowiązuje bilet wstępu.
Szczegóły pod nr 41 278 72 50.