Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Dzień Kobiet: warsztaty familijne „Perfumologia”

Dzień Kobiet: warsztaty familijne „Perfumologia”

Zbliża się Dzień Kobiet. Z tej okazji w najbliższy weekend zapraszamy na międzypokoleniowe warsztaty tworzenia perfum.


Zapachy są bardzo ważne w życiu człowieka. Sięgamy po nie, gdy chcemy sprawić radość bliskiej osobie wyjątkowym prezentem, jak i dla poprawy własnego nastroju. I choć mogłoby się wydawać, że perfumy są luksusowym symbolem obecnych czasów to miały swój początek już w prehistorii. Jak dalej przebiegał rozwój pachnideł i od jakiego czasu możemy mówić o rozkwicie branży perfumeryjnej? Czy aby tworzyć własne perfumy musimy mieć ponadprzeciętnie rozwinięty zmysł powonienia?

W trakcie najbliższych warsztatów familijnych w Energetycznym Centrum Nauki Industria uczestnicy znajdą odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z perfumami, a także ze zmysłem węchu, skomponują własną nutę zapachową, a laboratorium ECN zamieni się w pachnącą pracownię perfumiarską.

Na rodzinne zajęcia zapraszamy 4 oraz 5 marca o godz. 13:00. Koszt udziału wynosi 25 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego również obowiązuje bilet wstępu.

Szczegóły pod nr 41 278 72 50.