Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Walentynki z energią

Walentynki z energią

Zbliżają się Walentynki. Co powiecie na rozgrzewający prezent dla ukochanej osoby? Albo podróż do świata energii? Zapraszamy na weekend do Energetycznego Centrum Nauki Industria.


11 – 12 lutego to ostatni weekend zimowej przerwy w województwie świętokrzyskim i ostatnia okazja na udział w warsztatach „Nauka dobra na mróz, czyli ciepło krystalizacji” podczas ferii z energią w ECN. To także okazja na wspólnie spędzony czas i na przygotowanie podarku od serca dla ukochanej osoby z racji zbliżających się Walentynek. A ten można przygotować podczas zajęć o krystalizacji w Energetycznym Centrum Nauki Industria.

W trakcie warsztatów goście dowiedzą się, czym jest krystalizacja, rekrystalizacja, nukleacja i roztwór przesycony, dlaczego miód przestaje być płynny, jak powstają kamienie szlachetne i złoża minerałów. Wykonają również przenośny termofor i przekonają się, że zasady rządzące naturą to nie magia, a najprawdziwsza nauka.

Wspólnie spędzić walentynkowy czas można również na wystawie „Energia”. Goście będą mogli wybrać się w niezapomnianą podróż do świata energii, w którym każdy, niezależnie od wieku, poczuje się jak prawdziwy naukowiec. Skąd bierze się ropa naftowa? Ile energii potrzeba, żeby zaświecić w domu jedną żarówkę? Czy da się uruchomić ważący ponad 750 kg kołowrót, korzystając jedynie z siły własnych mięśni? Tego odwiedzający dowiedzą się, eksperymentując na interaktywnych stanowiskach na wystawie ECN.

GODZINY ZWIEDZANIA / WARSZTATÓW (11 – 12.02)
10.00 – 10.45 wystawa
11.00 – 11.45 wystawa
12.00 – 12.45 wystawa
13.00 – 13.45 warsztaty „Nauka dobra na mróz, czyli ciepło krystalizacji” / wystawa
14.00 – 14.45 wystawa
15.00 – 15.45 wystawa
16.00 – 16.45 wystawa

BILETY I GRUPA WIEKOWA
Aby odwiedzić ECN grupowo, należy wcześniej zarezerwować termin wizyty, a następnie uiścić opłatę za 10 biletów. Każda grupa musi posiadać dorosłego opiekuna – na 10 osób przysługuje 1 bilet bezpłatny dla opiekuna. Rezerwacji można dokonać mailowo na adres rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.

Goście odwiedzający ECN indywidualnie są zwolnieni z rezerwacji, jednak rekomendujemy płatność online przez stronę bilety.ecn.kielce.pl. Wybierając metodę płatności w kasie, zachęcamy do upewnienia się przed wizytą czy w wybranym terminie miejsca są dostępne. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego, którego obowiązuje bilet wstępu.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami, którzy również zakupują dla siebie bilet wstępu.

KONTAKT
Zachęcamy do kontaktu. Szczegóły na temat ferii z energią można uzyskać pod nr 41 278 72 50 lub e-mailowo rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.