Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Dzień Bezpiecznego Internetu z KPT

Dzień Bezpiecznego Internetu z KPT

Kielecki Park Technologiczny zaprasza 7 lutego do udziału w webinarze z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.


W trakcie spotkania online o bezpieczeństwie w sieci, hejcie, jego konsekwencjach, odpowiedzialności opowiedzą psycholog Marta Szydłowska oraz młodszy aspirant Małgorzata Pędzik z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Godz. 11:00 – Jak żyć w sieci, nie tracąc poczucia kontroli i wpływu na swoje funkcjonowanie?

Żyjemy w dobie rewolucji technologicznej, która z jednej strony poprawia jakość naszego życia, ale z drugiej stanowi zagrożenie. Internet umożliwia nam bycie w stałym kontakcie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi, nawet tymi w najdalszych zakątkach świata. Pozwala być tu i teraz, dzielić się ważnymi chwilami z życia bądź „zwykłymi” momentami. Jak jednak zachować w tym wszystkim umiar, aby ciągle spływające powiadomienia nie zaburzały naszego życia i nie przejmowały kontroli nad nim?

Prowadzenie: Marta Szydłowska – psycholożka, psychoterapeutka, superwizorka, wykładowczyni na Uniwersytecie SWPS. A prywatnie z pokorą, odwagą i nieustającą ciekawością przygląda się zachowaniom zwierząt, ucząc się od nich uważnej komunikacji bez słów.

Godz. 12:00 – Cyberprzemoc oraz odpowiedzialność prawna nieletnich

Zajęcia mają na celu przybliżenie młodzieży zasad, które uchronią ich przed niewłaściwym zachowaniem się w sieci, w której jesteśmy narażeni na coraz więcej niebezpieczeństw. W trakcie webinaru uczestnicy dowiedzą się, czym jest cyberprzemoc, w jaki sposób możemy się przed nią chronić i jakich zasad należy przestrzegać, aby nie stać się ofiarą przestępstwa lub jego sprawcą. Podczas spotkania prowadząca wytłumaczy, jaką formę może przybrać przemoc rówieśnicza oraz gdzie szukać pomocy.

Prowadzenie: Małgorzata Pędzik – młodszy aspirant w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, aktualnie zajmuje się profilaktyką społeczną


Udział w webinarach jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy KLIKNIJ TUTAJ. Linki do spotkania zostaną przesłane w dniu poprzedzającym webinar na adres mailowy, z którego przyszło zgłoszenie.


Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) jest obchodzony już od 2004 r. i został ustanowiony przez Komisję Europejską. Wydarzenie ma na celu organizację przedsięwzięć, zmierzających do bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież, a także uświadamianie rodziców, nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w sieci, a także promowanie świadomego korzystania z Internetu w oparciu o jego pozytywne aspekty.
W Polsce od 2005 r. przedsięwzięcie organizuje Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), tworzone przez państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.