Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Uroczyste podpisanie umowy o współpracy

Uroczyste podpisanie umowy o współpracy

9 stycznia 2023 w siedzibie Energetycznego Centrum Nauki odbyło się podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria a Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego  Parku Technologicznego.


Współpraca jest zadeklarowana na okres 12 miesięcy i ma na celu stworzenie oraz organizację dla wskazanych odbiorców nowych warsztatów edukacyjnych dedykowanych tematom związanym z działalnością Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej INDUSTRIA. W związku z tym, na wskazany okres trwania umowy, następuje zmiana nazwy naszego obiektu na Energetyczne Centrum Nauki INDUSTRIA.

Bardzo się cieszymy, że jako Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria możemy partycypować w tym przedsięwzięciu – podkreślał Prezes Grupy Szczepan Ruman.

Dla nas jest bardzo ważne, że będziemy uczestniczyć w edukacji młodego pokolenia. Ten wysiłek, który podejmujemy teraz w budowę odnawialnych źródeł energii, gospodarki wodorowej, to jest przedsięwzięcie zakrojone na co najmniej 10 lat, a tak naprawdę po tych 10 latach będą pierwsze bardzo wymierne efekty i będzie dalsza praca.

Dlatego bardzo się cieszymy, że jest takie miejsce jak Energetyczne Centrum Nauki i że tutaj możemy tę cześć wodorową wpleść w program, tak żeby dzieci z naszego regionu już przyzwyczajały się do gospodarki wodorowej, gospodarki przyszłości – kontynuował Prezes Grupy.

Dla Grupy jest to kolejny temat i pomysł na wsparcie rozwoju najmłodszych w lokalnej przestrzeni  oraz instytucji działającej w obszarze edukacji.

Wprowadzimy nowy wachlarz warsztatów, będziemy uczyć o odnawialnych źródłach energii, o nowych technologiach, które są dzisiaj w ofercie Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria – mówiła dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Justyna Lichosik.

Po otrzymaniu kilka tygodni temu wyróżnienia Popularyzatora Nauki, Energetyczne Centrum Nauki poszerza swoją ofertę z pomocą dużego sponsora, co zapowiada niezwykle ciekawy rok w instytucji.

Niebawem informacje o nowej ofercie ECN’u i organizowanych wydarzeniach w nowej odsłonie.