Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > 7. urodziny Energetycznego Centrum Nauki KPT

7. urodziny Energetycznego Centrum Nauki KPT

7 urodziny energetycznego centrum nauki kpt przyjdź na babeczkowy tort 26 listopada 2022 balony świeczki babeczka urodzinowa

Tort babeczkowy, warsztaty familijne, eksperymentowanie na wystawie oraz seans w kinie ECN – to atrakcje, które czekają na gości z okazji 7. urodzin ECN. Zapraszamy do wspólnego świętowania 26 listopada.


W tym dniu Energetyczne Centrum Nauki KPT będzie można zwiedzać od godz. 10:00. Odwiedzający będą mieli okazję przenieść się w inny wymiar nauki na wystawie opowiadającej o energii. Korzystając z 28 interaktywnych urządzeń dowiedzą się jak powstaje paliwo, zatankują kultowy samochód – Fiat 126P, poznają jak działają elektrownie wiatrowe czy też sprawdzą ile energii zużywa tradycyjna żarówka, a ile lampa LED. Ekspozycja ECN przeznaczona jest do samodzielnego eksperymentowania, ale w trakcie zwiedzania pomagają edukatorzy.

Do zwiedzania wystawy zapraszamy w godz.: 10:00-10:45, 11:00-11:45, 12:00-12:45, 13:00-13:45, 14:00-14:45, 15:00-15:45, 16:00-16:45.

W trakcie urodzinowej soboty zapraszamy również na warsztaty popularnonaukowe. Tym razem bliżej przyjrzymy się zmysłowi wzroku. Uczestnicy zajęć na własne oczy zobaczą oczy (gotowy model oka;)). Edukatorzy ECN omówią zjawisko załamania promieni świetlnych, wyjaśnią na czym polega iluzja optyczna, a uczestnicy wykonają szereg eksperymentów z nią związanych.

Zajęcia odbędą się o godz. 13:00.

Bilety do Energetycznego Centrum Nauki KPT są dostępne przez stronę https://bilety.ecn.kielce.pl/ lub w kasie centrum. Szczegółowych informacji udzielamy pod nr 41 278 72 50 lub mailowo: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego, który również zakupuje dla siebie bilet.

Energetyczne Centrum Nauki KPT zostało uroczyście otwarte 18 listopada 2015 roku. Powstało dzięki projektowi „Rozwój infrastruktury i obszarów B+R Kieleckiego Parku Technologicznego” współfinansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Znajduje się na drugim piętrze budynku SKYE INC., w dawnym budynku zakładów „Chemar”, później Wyższej Szkole Umiejętności, dokładnie w tym miejscu, w którym w 1959 roku uruchomiono zakładowe kino „Armatury”, którego pomysłodawcą był Ryszard Fijałkowski, wieloletni pracownik Chemaru.

Na przestrzeń Centrum składa się sala o wielkości 360m2, w której znajduje się interaktywna ekspozycja, laboratorium „Generator mocy”, kameralne kino oraz hol o powierzchni 100 m2, mieszczący recepcję, szatnie oraz naukowy sklepik. Uzupełnieniem ECN jest Energetyczny Ogród Doświadczeń, znajdujący się przy ul. Olszewskiego, obok parkingu KPT – Marina Bay. W zielonej enklawie nauka przeplata się z zabawą, relaksem i odpoczynkiem, to kolejna przestrzeń na eksperymentowanie.

W ciągu minionych 7 lat udało się nam zrealizować wiele energetycznych przedsięwzięć, warsztatów, wydarzeń, projektów, popularyzować naukę również na wydarzeniach zewnętrznych, a do tej pory odwiedziło nas blisko 130 000 gości!