Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Warsztaty familijne: Luminescencja – świecące w ciemności – BRAK MIEJSC

Warsztaty familijne: Luminescencja – świecące w ciemności – BRAK MIEJSC

Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Czy istnieją świecące grzyby? Odpowiedzi na te i inne pytania uczestnicy warsztatów poznają w trakcie eksperymentowania po ciemku podczas kolejnych familijnych warsztatów w ECN.


Goście dowiedzą się, na czym polega zjawisko bioluminescencji i jakie organizmy żywe potrafią emitować światło. Nie obędzie się bez wielu intrygujących doświadczeń, w trakcie których uczestnicy sprawdzą m.in. czy pieniądze i dokumenty świecą w ciemności, jakie substancje emitują światło i w jaki sposób zjawisko luminescencji pomaga w prowadzeniu śledztwa.

Na rodzinne zajęcia zapraszamy 19 oraz 20 listopada o godz. 13:00. Zajęcia trwają 45 minut. W ramach akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” bilety do Energetycznego Centrum Nauki KPT 19 oraz 20 listopada są o 50% tańsze.  

Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. Liczba miejsc ograniczona. Nie mamy już wolnych miejsc na warsztaty w ECN 19 oraz 20 listopada, zapraszamy do zwiedzania wystawy.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu.

Szczegóły pod nr 41 278 72 50.