Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Programowanie dziecinnie proste – Code Week 2022

Programowanie dziecinnie proste – Code Week 2022

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na międzypokoleniowe warsztaty programistyczne z robotem Ozbotem.


Czy za pomocą kartki papieru i kolorowych flamastrów lub kredek można zaprogramować robota? Jak najbardziej! Wystarczy, że narysujemy mu linię, zastosujemy proste kolorowe komendy i robot zrealizuje zadanie, które mu zlecimy. Wykonywanie poleceń rysowanych kredkami to jednak tylko część repertuaru Ozobotów. Uczestnicy poznają również inne sztuczki, tworząc programy i sterując robotem za pomocą tabletu.

Na zajęcia Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza 15 oraz 16 października br. o godz. 13:00. Warsztaty trwają 45 minut. Koszt udziału wynosi 25 zł/os. Istnieje możliwość dokupienia biletu na zwiedzanie wystawy. Dzieci do 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego, którego również obowiązuje bilet wstępu.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można kupić przez stronę https://bilety.ecn.kielce.pl/ lub w kasie Centrum. Więcej informacji pod nr 41 278 72 50 lub mailowo: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.


EU Code Week (Europejski Tydzień Kodowania) to oddolna inicjatywa promująca programowanie i mająca na celu kształcenie umiejętności cyfrowych. Do wydarzenia dołącza wiele instytucji, szkół, kół zainteresowań, które chcą podkreślić istotę programowania, jego wagę w codziennym życiu oraz zamiłowanie do tej tematyki. Energetyczne Centrum Nauki KPT jak co roku, ponownie włączyło się w akcję i zaprasza do udziału w międzypokoleniowych warsztatach.