Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Jednym kliknięciem… – warsztaty programistyczne z robotem Photon w ramach Nocy Innowacji i Digital Festival

Jednym kliknięciem… – warsztaty programistyczne z robotem Photon w ramach Nocy Innowacji i Digital Festival

Click – tyle wystarczy, aby uruchomić robota. Przekonają się o tym uczestnicy warsztatów programistycznych, na które zapraszamy w ramach Nocy Innowacji i Digital Festival.


Photon, czyli bohater warsztatów, to niezwykły przybysz, który chce poznać nasz świat. Uczestnicy zaprogramują robota, zostają jego przewodnikami i kompanami do zabawy. Korzystając z aplikacji multimedialnej, wybiorą się w niezapomnianą podróż do świata kodów.

Na zajęcia zapraszamy 22 oraz 23 października o godz. 13:00. Koszt udziału wynosi 25 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. Liczba miejsc ograniczona.Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.

Digital Festival to przedsięwzięcie realizowane przez Fundację Digital Poland. To inicjatywa, której celem jest pokazanie jak nowoczesne technologie pomagają nam w codziennym życiu oraz w jaki sposób z nich czerpać. Festiwal jest okazją do poznania bliżej innowacyjnych rozwiązań, zdobycia umiejętności cyfrowych oraz wiedzy do wykorzystana w praktyce. Wydarzenie pomaga w zdobyciu niezbędnych w dzisiejszym świecie cyfrowych kompetencji oraz przełamaniu lęku związanego z innowacyjnymi technologiami.

Więcej na temat Festiwalu na stronie organizatora: https://digitalfestival.pl/.