Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Familijne weekendy w październiku 2022

Familijne weekendy w październiku 2022

Październik w Energetycznym Centrum Nauki KPT zapowiada się mocno programistycznie, a to w ramach Code Week oraz Nocy Innowacji i Digital Festival. Uczestnicy warsztatów sprawdzą również jak działają mięśnie, zamienią się w chemików, a także dowiedzą się co sprawia, że samolot lata. Zapraszamy dzieci i całe rodziny!


01-02.10 – Inteligentna współpraca, czyli jak działają mięśnie

Czy wiecie, że ciało człowieka to prawdziwe potężne laboratorium? Działa bez zarzutu, dzięki inteligentnej współpracy wszystkich jego elementów. Czy zastanawialiście się, skąd bierze się siła człowieka, albo dlaczego możemy tańczyć, uśmiechać się czy oddychać? Czy można zaobserwować pracę mięśni w eksperymentach? O tym, jak istotną rolę w funkcjonowaniu organizmu odgrywają mięśnie, ile ich jest, jak działają, co lubią i czy warto o nie dbać dowiecie się na naszych warsztatach.

08-09.10 – Laboratorium młodego chemika

Co się stanie, gdy zmieszamy sodę oczyszczoną z octem? Czy można napompować balon bez dmuchania? Czy wszystkie wybuchy muszą być niebezpieczne? Zamień się w prawdziwego naukowca, badaj i eksperymentuj w laboratorium „Generator mocy”.

15-16.10 – Wyrysuj program… – Ozoboty w ramach Code Week

Czy za pomocą kartki papieru i kolorowych flamastrów lub kredek można zaprogramować robota? Jak najbardziej! Wystarczy, że narysujemy mu linię, zastosujemy proste kolorowe komendy i robot zrealizuje zadanie, które mu zlecimy. Wykonywanie poleceń rysowanych kredkami to jednak tylko część repertuaru Ozobotów. Uczestnicy poznają również inne sztuczki, tworząc programy i sterując robotem za pomocą tabletu.

22-23.10 – Jednym kliknięciem… – Photony w ramach Nocy Innowacji i Digital Festival

Miłośnicy programowania spotkają się z robotem Photon, który razem z nimi będzie poznawał świat. Uczestnicy zostaną jego przewodnikami i kompanami do zabawy, a korzystając z aplikacji multimedialnej oraz tabletu wybiorą się w niezapomnianą podróż do świata kodów. Pomogą robotowi poruszać się w określonych kierunkach, rozpoznawać kolory, wydawać dźwięki, reagować na bodźce oraz wchodzić w interakcję z otoczeniem.

29-30.10 – Lot do celu

Gdybyśmy tylko mieli skrzydła… – rozmyślał Leonardo da Vinci. Renesansowy geniusz wiele lat poświęcił na rozszyfrowanie zagadki ptasiego lotu i zaprojektowanie maszyny zdolnej unieść człowieka w przestworza. Co sprawia, że samolot lata nie machając skrzydłami? Co wspólnego z lotnictwem ma kilkucentymetrowa ważka i niepozorny dmuchawiec? Obserwując przyrodę człowiek spełnia marzenia i dokonuje wielkich rzeczy. I Ty leć z nami… prosto do celu!


Na zajęcia zapraszamy o godz. 13:00. Zajęcia trwają 45 minut. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. Zachęcamy jednak do zakupu biletów online i pewności rezerwacji miejsc. Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu.