Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Warsztaty familijne „Ciśnienie a równowaga w przyrodzie” w ramach Festiwalu Wiatru

Warsztaty familijne „Ciśnienie a równowaga w przyrodzie” w ramach Festiwalu Wiatru

Od 16 do 25 września w Kielcach trwać będzie Festiwal Wiatru. Z tej okazji Energetyczne Centrum Nauki zaprasza na zajęcia, w trakcie których porządnie powieje… nauką.


Podczas warsztatów uczestnicy poznają Prawo Bernoulliego, które wyjaśnia zasady wpływu ciśnienia na płyny, które nas otaczają. Dowiedzą się, co łączy ze sobą żaglówki, wodę w rurach i samoloty. Sprawią, że piłeczki będą lewitować nawet w strumieniu wody płynącej w dół.

Na zajęcia zapraszamy w dwa weekendy 17-18 oraz 24-25 września o godz. 13:00. Koszt udziału wynosi 25 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu.

Szczegóły pod nr 41 278 72 50.