Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Kreatywnie i bardzo aktywnie na II Festiwalu Wiatru

Kreatywnie i bardzo aktywnie na II Festiwalu Wiatru

Atrakcyjne pokazy, konkursy czy rozgrywki sportowe – to tylko niektóre z propozycji II Festiwalu Wiatru. W tym roku odbędzie się w dniach 16 – 25 września. Będzie w czym wybierać! W wydarzenie, organizowane przez Miasto Kielce, włączyło się aż 30 partnerów.


Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego jest jednym z partnerów, który również zaprasza do udziału w aktywnościach związanych z Festiwalem Wiatru.

Z tej okazji centrum zaprasza na zajęcia “Ciśnienie a równowaga w przyrodzie”, w trakcie których porządnie powieje… nauką. Podczas warsztatów uczestnicy poznają Prawo Bernoulliego, które wyjaśnia zasady wpływu ciśnienia na płyny, które nas otaczają. Dowiedzą się, co łączy ze sobą żaglówki, wodę w rurach i samoloty. Sprawią, że piłeczki będą lewitować nawet w strumieniu wody płynącej w dół.

Na zajęcia zapraszamy w dwa weekendy 17-18 oraz 24-25 września o godz. 13:00. Koszt udziału wynosi 25 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.

O POZOSTAŁYCH ATRAKCJACH FESTIWALU PRZECZYTACIE TUTAJ.