Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Warsztaty na nowy rok szkolny w ECN

Warsztaty na nowy rok szkolny w ECN

Rok szkolny 2022/2023 w Energetycznym Centrum Nauki KPT to nowe tematy warsztatów, ale także zajęcia, które pokochali uczniowie oraz nauczyciele. Co przygotowaliśmy? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.


Nasza propozycja to warsztaty dla przedszkoli oraz szkół podstawowych, a także zwiedzanie interaktywnej wystawy „Energia”.

Najmłodsi oraz uczniowie klas 1-3 będą mogli wcielić się w prawdziwych naukowców i przeprowadzać „wybuchowe” eksperymenty podczas warsztatów „Laboratorium młodego chemika”.

Dla uczniów szkół podstawowych, tych młodszych oraz starszych, przygotowaliśmy wiele innych warsztatów, dostępnych dla określonej grupy wiekowej. I tak, w trakcie zajęć „Ciśnienie a równowaga w przyrodzie”, uczniowie poznają Prawo Bernoulliego i dowiedzą się, co łączy ze sobą żaglówki, wodę w rurach i samoloty.

„Optyka z przymrużeniem oka” mnóstwo doświadczeń dotyczących iluzji optycznych.

Nie zabraknie również eksperymentów w ciemności, a to za sprawą warsztatów „Świecące w ciemności – luminescencja”.

W ramach obchodzonego Roku Mieczysława Wolfkego przypomnimy również sylwetkę Mieczysława Wolfkego – polskiego fizyka, a uczniowie samodzielnie wykonają hologram z materiałów, które każdy z nas ma w szufladzie swojego biurka („Hologram – kreatywna przestrzeń”). 

Jednym kliknięciem na tablecie miłośnicy programowania zaprogramują robota Photona i pomogą mu poruszać się w określonych kierunkach, rozpoznawać kolory czy wydawać dźwięki („Jednym kliknięciem… – Photony”).

Zajęcia „Inteligentna współpraca, czyli jak działają mięśnie” opowiedzą o prawdziwie potężnym laboratorium, czyli ciału człowieka. Uczniowie dowiedzą się, jak istotną rolę w funkcjonowaniu organizmu odgrywają mięśnie, ile ich jest, jak działają, co lubią i czy warto o nie dbać.

W trakcie „Lot do celu” uczestnicy przekonają się, co sprawia, że samolot lata nie machając skrzydłami, a także co wspólnego z lotnictwem ma kilkucentymetrowa ważka i niepozorny dmuchawiec.

Sezonowo sprawdzimy także o czym szumią drzewa w mieście, dlaczego nazywamy je „zielonymi płucami miast” i dlaczego w naturalnym środowisku żyją dłużej („Zielony parasol – o czym szumią drzewa w mieście?”).


Pełna oferta znajduje się w zakładce OFERTA – KLIKNIJ.