Nasza propozycja to warsztaty dla przedszkoli oraz szkół podstawowych, a także zwiedzanie interaktywnej wystawy „Energia”.
Najmłodsi oraz uczniowie klas 1-3 będą mogli wcielić się w prawdziwych naukowców i przeprowadzać „wybuchowe” eksperymenty podczas warsztatów „Laboratorium młodego chemika”.
Dla uczniów szkół podstawowych, tych młodszych oraz starszych, przygotowaliśmy wiele innych warsztatów, dostępnych dla określonej grupy wiekowej. I tak, w trakcie zajęć „Ciśnienie a równowaga w przyrodzie”, uczniowie poznają Prawo Bernoulliego i dowiedzą się, co łączy ze sobą żaglówki, wodę w rurach i samoloty.
„Optyka z przymrużeniem oka” mnóstwo doświadczeń dotyczących iluzji optycznych.
Nie zabraknie również eksperymentów w ciemności, a to za sprawą warsztatów „Świecące w ciemności – luminescencja”.
W ramach obchodzonego Roku Mieczysława Wolfkego przypomnimy również sylwetkę Mieczysława Wolfkego – polskiego fizyka, a uczniowie samodzielnie wykonają hologram z materiałów, które każdy z nas ma w szufladzie swojego biurka („Hologram – kreatywna przestrzeń”).
Jednym kliknięciem na tablecie miłośnicy programowania zaprogramują robota Photona i pomogą mu poruszać się w określonych kierunkach, rozpoznawać kolory czy wydawać dźwięki („Jednym kliknięciem… – Photony”).
Zajęcia „Inteligentna współpraca, czyli jak działają mięśnie” opowiedzą o prawdziwie potężnym laboratorium, czyli ciału człowieka. Uczniowie dowiedzą się, jak istotną rolę w funkcjonowaniu organizmu odgrywają mięśnie, ile ich jest, jak działają, co lubią i czy warto o nie dbać.
W trakcie „Lot do celu” uczestnicy przekonają się, co sprawia, że samolot lata nie machając skrzydłami, a także co wspólnego z lotnictwem ma kilkucentymetrowa ważka i niepozorny dmuchawiec.
Sezonowo sprawdzimy także o czym szumią drzewa w mieście, dlaczego nazywamy je „zielonymi płucami miast” i dlaczego w naturalnym środowisku żyją dłużej („Zielony parasol – o czym szumią drzewa w mieście?”).
Pełna oferta znajduje się w zakładce OFERTA – KLIKNIJ.