Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Gwiazdy świata sportu i mnóstwo innych atrakcji podczas familijnego pikniku

Gwiazdy świata sportu i mnóstwo innych atrakcji podczas familijnego pikniku

Iwona Wenta, Aga Patoka oraz Karol Bielecki będą gośćmi specjalnymi drugiego z wydarzeń w ramach cyklu „Serial wakacyjnych przyjemności. Aktywne lato w mieście”. Tematyką eventu będzie sport i zdrowe życie. Zapraszamy już 30 lipca do Energetycznego Ogrodu Doświadczeń KPT.


„Serial wakacyjnych przyjemności. Aktywne lato w mieście. Odcinek 2. Sport i zdrowe życie” zakłada promocję szeroko rozumianego zdrowego stylu życia, aktywności sportowej oraz podkreślenie jak ważne jest dbanie o kondycję fizyczną, która przekłada się również na zdrowie psychiczne. W trakcie eventu na dzieci, dorosłych i całe rodziny będzie czekać wiele atrakcji, które będą podzielone na trzy dominujące strefy – fit, rowerowa oraz food.

Uczestnicy spotkają się z wyjątkowymi gośćmi, którzy od lat związani są ze sportem i razem z nimi będą trenować. Wśród nich: Iwona Wenta, instruktorka jogi, Aga Patoka, instruktorka kolarstwa górskiego oraz Karol Bielecki, utytułowany piłkarz ręczny, a także Akademia Muay Thai, organizująca treningi boksu tajskiego oraz Kijowe Lejdis, zajmujące się nordic walkingiem.   

Wiele atrakcji podczas wydarzenia zapewnią również:
Energetyczne Centrum Nauki KPT, które zaprosi do udziału w warsztatach na temat pracy mięśni, a także zaprezentuje pokaz popularnonaukowy na scenie.
– przedstawiciele Roku Mieczysława Wolfkego (Politechnika Warszawska, Polskie Towarzystwo Fizyczne) opowiedzą o postaci i dokonaniach znakomitego fizyka, odkrywcy hologramu – Mieczysława Wolfkego, zaprezentują pokazy fizyczne, telewizję mechaniczną wg młodzieńczego patentu Wolfkego, odbędą się także pokazy fizyki sportu i wydolności fizycznej.
Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej zorganizuje gry i zabawy z piłką nożną.
Łomża Industria Kielce wesprze przy realizacji treningu piłki ręcznej.
Komenda Miejska Policji w Kielcach, Komisariat II – funkcjonariusze opowiedzą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Straż Miejska w Kielcach zaprezentuje atrakcje związane z promowaniem postaw świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w życiu społecznym, a także dotyczące ekologii, ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa.
Ochotnicza Straż Pożarna Niewachlów opowie o tym jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz jak udzielać pierwszej pomocy. Będzie również można zobaczyć jak jest wyposażony mini wóz strażacki, a także sprawdzić jak działa ręczna syrena.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Promniku zaprosi do udziału w grach i zabawach dla dzieci, połączonych z rebusami i zagadkami dotyczącymi tematyki segregacji śmieci i recyklingu.
Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach opowie o roślinach i ich prawidłowej pielęgnacji.
Kraina Szczęścia zapewni dmuchańce dla dzieci.
Wodociągi Kieleckie pojawią się z kolorowym stoiskiem i niespodziankami.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zaprosi do stoiska informacyjnego.
Fly Sky będzie animował najmłodszych uczestników.
Świętokrzyska Polana zaprosi do spotkania z maskotką – rekinem.
NoToSzok zapewni stoisko ze świeżymi sokami.
Tyrolki na Kadzielni – Podniebna Trasa Widokowa pojawią się ze stoiskiem informacyjnym.
DJ RobStan zadba o oprawę muzyczną.

Wydarzenie odbędzie się 30 lipca w godz. 11:00 – 17:00, w Energetycznym Ogrodzie KPT, przy ul. Olszewskiego (za parkingiem Marina Bay). Wstęp jest wolny. Niektóre z atrakcji mogą być płatne. Zachęcamy do przyjazdu rowerami – do Ogrodu prowadzi ścieżka rowerowa.

„Serial wakacyjnych przyjemności. Aktywne lato w mieście” to cykl 3 wydarzeń dla mieszkańców Kielc i okolic, podzielonych na odcinki – kino, sport oraz muzyka i taniec. Wydarzenie jest realizowane ze środków Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.