Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > IDZIEmy W ZIELONE

IDZIEmy W ZIELONE

Już w najbliższą sobotę 14 maja o godzinie 11:00 na kieleckim Rynku odbędzie się wydarzenie pn. “IDZIEmy W ZIELONE”. Zapraszamy na stoisko Energetycznego Centrum Nauki KPT.


To przedpołudniowe spotkanie, na którym mieszkańcy Kielc dowiedzą się więcej o zielonych projektach, które zmienią wygląd i funkcjonowanie 4 miejsc w centrum naszego miasta: zazielenienie Rynku, rewitalizacją skweru im. Ireny Sendlerowej, rewitalizacją ulicy Bodzentyńskiej oraz zagospodarowanie pasa zieleni w okolicy dawnej synagogi. Spotkanie zostanie poprzedzone briefingiem prasowym dla mediów.

Podczas mini warsztatów na stoisku Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego młodsi uczestnicy będą mogli przekonać się, jak drzewa chronią nas przed promieniowaniem słonecznym, a także wykonać specjalne pojemniki-doniczki do obserwacji kiełkujących roślin.
Uczestnicy zostaną także zaproszeni do wspólnego oznaczania jednego z miejsc, które już całkiem niedługo zmieni swoje oblicze.

Wydarzenie organizuje Miasto Kielce, a partnerami spotkania są: Geonatura Kielce – Ogród Botaniczny, Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego oraz Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych.