Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Noc Muzeów w ECN

Noc Muzeów w ECN

W sobotę 14 maja miłośnicy naukowych doznań będą mieli okazję zwiedzić Energetyczne Centrum Nauki KPT po godzinach. A to za sprawą Nocy Muzeów.


Interaktywna wystawa „Energia” czeka na wszystkich dociekliwych gości, którzy będą poszukiwać odpowiedzi dotyczących nauki. Odwiedzający będą mieli okazję samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, korzystając z interaktywnych stanowisk. Zwiedzając, sprawdzą czy słoneczne stwory da się wprowadzić w ruch jedynie światłem, co zrobić, aby uruchomić wielkie koło młyńskie i czy da się jednym palcem podnieść 10 kg. Kto wygra wyścigi z prądem w tle? Czy komuś uda się zbudować obwód elektryczny, nie doprowadzając do zwarcia? Goście ECN nie tylko zmierzą się z naukowymi wyzwaniami, ale także będą musieli wykorzystać swoje mięśnie, aby uruchomić niektóre z edukacyjnych urządzeń.

Noc Muzeów w Energetycznym Centrum Nauki KPT rozpoczyna się o godz. 19. Wejścia na wystawę będą odbywać się o godz. 19 (brak miejsc), 20 (brak miejsc) oraz 21 (brak miejsc). Czas zwiedzania wynosi 45 minut. Każdy, kto chciałby zwiedzić ECN musi wcześniej dokonać rezerwacji pod nr 41 278 72 50. Liczba miejsc ograniczona.