Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Familijne weekendy w kwietniu

Familijne weekendy w kwietniu

Warsztaty nie(na)żarty, wielkanocne rewolucje w kuchni, programowanie i spotkanie z wynalazkiem Ignacego Łukasiewicza. Tak zapowiadają się familijne weekendy w kwietniu w Energetycznym Centrum Nauki KPT.


2 – 3.04 – Nauka nie(na)żarty

Nie zawsze to, co widzą nasze oczy lub to, co słyszą nasze uszy jest wiernym odzwierciedleniem otaczającego nas świata. Podczas warsztatów w laboratorium „Generator Mocy” uczestnicy sprawdzą jak oszukać mózg za pomocą zmysłów. Edukatorzy ECN przedstawią kilka ciekawych sztuczek, które pomogą wprowadzić w błąd naszą percepcję. Zwiedzający przekonają się, że nauka potrafi mieć „poczucie humoru” i zrobić sobie żarty z jej odbiorców…

9 – 10.04 – Wielkanocne rewolucje, czyli chemia w kuchni

Święta Wielkanocne to nie tylko świetna okazja do tworzenia pięknych pisanek, ale także do rozmowy o jajkach w nieco inny, bo naukowy sposób. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się wielu zaskakujących ciekawostek na temat jajek i przeprowadzą szereg doświadczeń z jajkami w roli głównej. Czy jajko może być oszustem? Czy zawsze utonie w wodzie? Czy bywa niezdecydowane? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć w naszym laboratorium „Generator mocy”.

16 – 17.04. – ECN będzie nieczynne (Wielkanoc)

23 – 24.04 – Jednym kliknięciem… – Photony

Miłośnicy programowania spotkają się z robotem Photon, który razem z nimi będzie poznawał świat. Uczestnicy zostaną jego przewodnikami i kompanami do zabawy, a korzystając z aplikacji multimedialnej oraz tabletu wybiorą się w niezapomnianą podróż do świata kodów. Pomogą robotowi poruszać się w określonych kierunkach, rozpoznawać kolory, wydawać dźwięki, reagować na bodźce oraz wchodzić w interakcję z otoczeniem.

30.04 – 1.05 – Od farmaceuty do wynalazcy, historia Ignacego Łukasiewicza

W 2022 roku Senat i Sejm RP uczcili wielu niezwykłych Polaków. Wśród nich znalazł się Ignacy Łukasiewicz i to on będzie bohaterem zajęć w ECN. Uczestnicy warsztatów poznają życiorys tego wynalazcy, będą badać gęstość cieczy oraz konstruować lampę naftową.

Na zajęcia zapraszamy o godz. 13:00. Koszt udziału wynosi 18 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. Zachęcamy jednak do zakupu biletów online i pewności rezerwacji miejsc. Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu.

Szczegóły pod nr 41 278 72 50.