Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Dzień Kobiet – warsztaty familijne “Mydełkologia”

Dzień Kobiet – warsztaty familijne “Mydełkologia”

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na wyjątkowe, rodzinne spotkanie z nauką z okazji Dnia Kobiet. #drużynamocy ECN przygotowała na tę szczególną okoliczność warsztaty z tworzenia pachnących mydełek


W naszych domach znajdziemy wiele środków chemicznych, które pomagają nam zapewnić czystość. Są wśród nich również takie, które służą do pielęgnacji. Mydło jest jednym z nich. Jaka jest historia mydła i jak powstaje? Dlaczego się pieni? To tylko część z pytań, na które odpowiedzi znajdą uczestnicy zajęć. Przeprowadzą obserwacje i wykonają doświadczenia, aby dowiedzieć się co to jest napięcie powierzchniowe, z czego składa się mydło, jaką ma budowę chemiczną i dlaczego myje. W trakcie warsztatów stworzą własne glicerynowe pachnące mydełko, które samodzielnie udekorują.

Na zajęcia zapraszamy 5 oraz 6 marca o godz. 13:00. Koszt udziału wynosi 18 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. Zachęcamy jednak do zakupu biletów online i pewności rezerwacji miejsc.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.