Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Dzień Nauki Polskiej – warsztaty “Jednym kliknięciem… Photony”

Dzień Nauki Polskiej – warsztaty “Jednym kliknięciem… Photony”

W sobotę, 19 lutego, przypada Dzień Nauki Polskiej. To święto ustanowione w 2020 roku z okazji przypadającej w tym dniu rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika i ma na celu upamiętnienie dokonań polskich naukowców. Z tej okazji zapraszamy do udziału w zajęciach programistycznych z robotem Photon.


Robot ten został stworzony przez Polaków, czterech absolwentów Politechniki Białostockiej: Marcina Jokę, Michała Grzesia, Krzysztofa Dziemiańczuka i Michała Boguckiego.

Miłośnicy programowania spotkają się z robotem Photon, który razem z nimi będzie poznawał świat. Uczestnicy zostaną jego przewodnikami i kompanami do zabawy, a korzystając z aplikacji multimedialnej oraz tabletu wybiorą się w niezapomnianą podróż do świata kodów. Pomogą robotowi poruszać się w określonych kierunkach, rozpoznawać kolory, wydawać dźwięki, reagować na bodźce oraz wchodzić w interakcję z otoczeniem.


Na zajęcia zapraszamy 19 oraz 20 lutego o godz. 13:00. Koszt udziału wynosi 18 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. Zachęcamy jednak do zakupu biletów online i pewności rezerwacji miejsc.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.