Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Styczniowe familijne weekendy w ECN

Styczniowe familijne weekendy w ECN

Jak powstaje śnieg? Jaki kształt mają jego płatki? Po co nam nos? Czy ciężar może być lekki? To pytania, na które odpowiedzi będzie można znaleźć w trakcie styczniowych familijnych warsztatów w ECN. Styczeń to również czas ferii zimowych w województwie świętokrzyskim, dlatego z tej okazji przygotowaliśmy specjalne zajęcia.

Zachęcamy do zapoznania się z tematyką warsztatów, jakie oferujemy w styczniowe weekendy.

02.01, 08 – 09.01 – Laboratorium Świętego Mikołaja
Śnieg – wymarzony element zimowego krajobrazu i świątecznych dekoracji. Bez niego nie ma radości płynącej z jazdy na sankach, nartach, czy bitwy na śnieżki. Jak powstaje śnieg? Jaki kształt mają jego płatki? Jaka substancja chemiczna może go imitować? Gdy poznamy odpowiedzi na te pytania, wspólnie wytworzymy, okraszony szczyptą “magii”, biały puch, który uczestnicy warsztatów będą mogli zabrać w przygotowanej przez siebie bombce.

15 – 16.01 – Poczuj miętę
Zapachy są bardzo ważne w życiu człowieka. Sięgamy po nie, gdy chcemy sprawić radość bliskiej osobie wyjątkowym prezentem, jak i dla poprawy własnego nastroju. I choć mogłoby się wydawać, że perfumy są luksusowym symbolem obecnych czasów to miały swój początek już w prehistorii. Jak dalej przebiegał rozwój pachnideł i od jakiego czasu możemy mówić o rozkwicie branży perfumeryjnej? Czy aby tworzyć własne perfumy musimy mieć ponadprzeciętnie rozwinięty zmysł powonienia? Nie pozwól, aby odpowiedzi na te pytania przeszły Ci koło nosa, skomponuj własną nutę zapachową i „poczuj miętę” do nauki.

22 – 23.01, 29 – 30.01 – Lekki ciężar
Uważna obserwacja świata w praktyce okazuje się bardzo przydatna. Czy wiesz, jak powstały piramidy? Co łączy dźwig i ramię człowieka? Czy gazy i ciecze są w stanie napędzić urządzenie? Myśl jak kreatywny inżynier! Obserwuj! Projektuj! Konstruuj!


Na zajęcia zapraszamy o godz. 13:00. Koszt udziału wynosi 18 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl (od 28 do 31.12.2021 r. w systemie trwa przerwa techniczna) lub w kasie Centrum (do 30.12.2021 r. oraz po Nowym Roku od 02.01.2022 r.). Zachęcamy jednak do zakupu biletów online i pewności rezerwacji miejsc. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu.

Szczegóły pod nr 41 278 72 50.