Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Laboratorium Świętego Mikołaja – warsztaty familijne

Laboratorium Świętego Mikołaja – warsztaty familijne

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Radosny czas oczekiwania w naszym Centrum umilą świąteczne, popularnonaukowe warsztaty, na które zapraszamy w grudniowe weekendy.


Śnieg – wymarzony element zimowego krajobrazu i świątecznych dekoracji. Bez niego nie ma radości płynącej z jazdy na sankach, nartach, czy bitwy na śnieżki. Jak powstaje śnieg? Jaki kształt mają jego płatki? Jaka substancja chemiczna może go imitować? Gdy poznamy odpowiedzi na te pytania, wspólnie wytworzymy, okraszony szczyptą “magii”, biały puch, który uczestnicy warsztatów będą mogli zabrać w przygotowanej przez siebie bombce.

Na zajęcia zapraszamy w soboty oraz niedziele, od 4 do 19 grudnia, o godz. 13:00. Koszt udziału w warsztatach wynosi 18 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową https://bilety.ecn.kielce.pl/ lub w kasie. Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu.